W szpitalu na Czarnowie trwa ogromna inwestycja

Data publikacji: 02.08.2021 14:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
02.08.2021. Kielce. Termomodernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

02.08.2021. Kielce. Termomodernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach trwa termomodernizacja budynku głównego lecznicy oraz Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii.

- O tę inwestycję szpital starał się już od kilku lat - mówi Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie.

- Rozpoczęcie prac przesunęło się w czasie między innymi ze względu na pandemię koronawirusa. W tej chwili termomodernizacja trwa już pełną parą, budynek głównego szpitala jest cały obstawiony rusztowaniami - dodaje.

W ramach inwestycji w budynku głównym wykonywane są nowe elewacje i tynki. Ponadto, pomalowane zostaną ściany, a najniższa kondygnacja zostanie docieplona.

- Natomiast wewnątrz budynku planowana jest wymiana starych grzejników, a także wymiana oświetlenia na ledowe. Z kolei w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii wyremontowany zostanie dach, na którym następnie zainstalowane zostaną instalacje fotowoltaiczne, a w budynku wymienione będą wszystkie okna - wymienia Anna Mazur-Kałuża.

Co więcej, takie same prace, jakie wykonywane są w budynku głównym, obejmą też dwa budynki przychodni oraz zakład medycyny sądowej przy ulicy Radiowej.

Koszt inwestycji to 12 mln zł, z czego 85 proc. to dotacja unijna, a pozostałe środki pochodzą z urzędu marszałkowskiego w Kielcach.

Termomodernizacja potrwa do końca przyszłego roku.

02.08.2021. Kielce. Termomodernizacja Wojewódzkiego Szpitala ZespolonegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama