W Targach Kielce można się zaszczepić bez rejestracji

Data publikacji: 26.06.2021 13:16
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Zdrowie
06.05.2021 Kielce. Punkt szczepień typu drive-thru przy Targach Kielce

06.05.2021 Kielce. Punkt szczepień typu drive-thru przy Targach Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wszyscy chętni, którzy chcieliby przyjąć szczepionkę przed wakacjami mogą jeszcze skorzystać z punktu drive thru na terenie Targów Kielce.

Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, poinformowała że mobilny punkt szczepień pracuje w ten weekend. W sumie dostępnych będzie  ponad 1,2 tys. dawek szczepionki. W tej chwili z zabiegu wciąż może skorzystać kilkaset osób.

- Dysponujemy jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dla osób które nie mają czasu i chcą się zaszczepić przed wakacjami – mówiła.

Anna Mazur-Kałuża zaznacza, że w punkcie nie ma obowiązku wcześniejszej rejestracji. Jeśli ktoś chce może to zrobić przez profil zaufany lub telefonicznie, ale nie jest to niezbędny warunek.  Można tego dokonać na miejscu. Potem jak w przypadku każdego szczepienia należy wypełnić ankietę, która jest podstawą kwalifikacji. Jej dopełnieniem jest krótki wywiad. Potem dana osoba jest szczepiona. Po jego przeprowadzeniu należy odczekać kilkanaście minut na parkingu przy punkcie szczepień.

- Zachęcamy, by korzystać ze szczepień jeszcze przed wakacyjnymi wyjazdami. W wielu krajach osoby, które przeszły zabieg iniekcji mogą liczyć na uprzywilejowany sposób traktowania. W niektórych państwach przyjęcie szczepionki zwalnia z obowiązku wykonywania testów na koronawirusa oraz z odbywania przymusowej kwarantanny – podkreśla Anna Mazur-Kałuża.

Punkt drive-thru w Targach Kielce jest czynny w godz. od 8.00 do 16.00, w sobotę i niedzielę. Dojazd jest możliwy od ulicy Kongresowej, przez bramę nr 6.

Reklama