W Targach Kielce rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

Data publikacji: 17.02.2021 13:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
17.02.2021 Kielce. Szpital tymczasowy na Targach Kielce. Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 szczepionką AstraZeneca

17.02.2021 Kielce. Szpital tymczasowy na Targach Kielce. Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 szczepionką AstraZeneca
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W szpitalu tymczasowym zlokalizowanym w Targach Kielce rozpoczęły się szczepienia nauczycieli najmłodszych klas, żłobków i przedszkoli przeciw COVID-19.

Barbara Iwan, koordynator szczepień szpitala węzłowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że dziś preparat otrzyma 100 pedagogów.

- W sobotę i niedzielę również zaszczepimy po 100 osób. Kolejne szczepienia, zgodnie z oczekiwaniami nauczycieli, będą się odbywały tylko w weekendy i wówczas w sumie zaszczepimy po 300 pedagogów - dodała Barbara Iwan.

Wśród nauczycieli, którzy dziś przyjęli pierwszą dawkę szczepionki był m.in. Jacek Skrobot.

- Jestem po szczepieniu, czuję się bardzo dobrze. Sama iniekcja trwałą bardzo krótko. Teraz idę ustalić sobie termin podania drugiej dawki preparatu - dodał Jacek Skrobot.

Szczepienia nauczycieli trwają także m.in. w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka oraz w Centrum Medycznym ArtMedik w Kielcach.

Reklama