W Tuczępach będzie druga tura wyborów

Data publikacji: 13.06.2021 22:15 / Data aktualizacji: 14.06.2021 07:36
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marek Marszałek - p.o. wójta Tuczęp

Marek Marszałek - p.o. wójta Tuczęp
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Mieszkańcy gminy Tuczępy będą ponowni szli do urn, aby wziąć udział w drugiej turze przedterminowych wyborów.

Do drugiej tury przeszli pełniący obowiązki wójta gminy Tuczępy Marek Marszałek oraz Jacek Wilk.

Marek Marszalek uzyskał 646 głosów, Jacek Wilk 540, Klaudia Pałka 470, Andrzej Kruzel 69. 

 

 

Marek Marszałek, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Marszałka ma 45 lat. Do niedawna był radnym gminy Tuczępy, ale zrezygnował z mandatu, bo został wyznaczony przez premiera RP na stanowisko p.o. wójta.

- Dziękuję za zaufanie. Przed nami druga tura wyborów. Zapraszam do współpracy wszystkich, którym dobro naszej gminy leży głęboko na sercu. Dziękuje także za każdy oddany na mnie głos w pierwszej turze przedterminowych wyborów - powiedział Radiu Kielce Marek Marszałek.

Jacek Wilk ma 39 lat, pochodzi z Wierzbicy. Był przewodniczącym rady gminy w latach 2014-2018. Obecnie jest radnym. W przedterminowych wyborach startuje z  komitetu „Blisko Ludzi:.

Klaudia Pałka i Andrzej Kruzel przegrali wyborczą rywalizację.

„Dziękuję za zaufanie i oddane głosy na moją osobę. Nie wygrałam tych wyborów. Postawiłam na obywatelską i uczciwą kampanię. Gratuluję moim rywalom. Przykre, że w świadomym społeczeństwie obywatelskim wygrywa populizm. W swojej kampanii postawiłam na Was i na autentyczność. Zapisałam wszystkie sprawy i tematy, jakie zgłaszaliście do mnie w trakcie kampanii. Jako Przewodnicząca Rady Gminy Tuczępy cały czas będę Państwa wspierać. Możecie na mnie zawsze liczyć. Będę też popierać dobre dla Mieszkańców i rozwoju wszystkich miejscowości naszej gminy decyzje nowego włodarza”- napisała na swoim profilu facebookowym Klaudia Pałka.

W sumie oddano 1725 głosów. Frekwencja wyniosła 57 procent. 

Reklama