W Tychowie powstał klub dziecięcy

Data publikacji: 09.09.2020 11:49
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.09.2020. Mirzec Klub Dziecięcy „Bączek”

09.09.2020. Mirzec Klub Dziecięcy „Bączek”
Fot. UG Mirzec

Dwanaścioro dzieci w wieku do 3 lat będzie uczęszczać do nowo otwartego Klubu Dziecięcego „Bączek” w Tychowie Starym w gminie Mirzec.

- Placówka powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu - podkreśla wójt Mirosław Seweryn.

Gmina otrzymała na ten cel ponad 750 tys. zł. Wkład własny samorządu to ponad 80 tys. zł i udostępnienie pomieszczeń potrzebnych na działalność klubu.

09.09.2020. Mirzec Klub Dziecięcy „Bączek”Fot. UG Mirzec

Powstały łazienki i sala dzienna, wykonano także osobne wejście oraz podjazd dla wózków. Na placu przed klubem powstał kolorowy, bezpieczny plac zabaw. Zakupiono meble do sali zabaw i łazienki. Do dyspozycji najmłodszych są łóżeczka, materace, stoliki, krzesełka, tablica interaktywna z rzutnikiem i sprzęt elektroniczny potrzebny do prowadzenia zajęć. Jest także czteroosobowy wózek, który będzie służył podczas spacerów.

Dziećmi będą opiekować się dwie nauczycielki. Klub jest czynny w dni powszednie od 7 do 15. Dzieci mają także zapewnione pełne wyżywienie, w szkole działa stołówka szkolna i posiłki są przygotowywane na miejscu. Cały projekt pozwala na prowadzenie działalności klubu przez trzy lata.

09.09.2020. Mirzec Klub Dziecięcy „Bączek”Fot. UG Mirzec

Gmina zdecydowała się na założenie klubu dziecięcego, ponieważ otwarcie i prowadzenie takiej placówki jest pod względem rygoru sanitarnego łatwiejsze niż typowego żłobka.

Reklama