W wakacje więcej pociągów. Gdzie dojedziemy koleją? [ROZKŁAD JAZDY]

Data publikacji: 29.05.2021 10:39 / Data aktualizacji: 12.06.2021 07:38
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Od niedzieli (13 czerwca) obowiązywał będzie wakacyjny rozkład jazdy pociągów.

Wzrośnie w nim liczba połączeń. Z Kielc podróżni będą mogli dojechać do wielu miejscowości, w których Polacy chętnie wypoczywają latem - na przykład do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Trójmiasta, Ustki, Kołobrzegu i Zakopanego. W wakacje uruchomione zostaną także regionalne połączenia z Kielc do Sandomierza i Buska-Zdroju.

Znacznie więcej możliwości podróżowania będą mieli pasażerowie, którzy zdecydują się rozpocząć podróż z Włoszczowy Północ. Z tej stacji będzie można dojechać między innymi do Augustowa, Suwałk, Szczecina, Kołobrzegu, Trójmiasta, Krynicy-Zdrój i Zakopanego. Z Włoszczowy Północ będzie można udać się koleją także za granicę, na przykład do Pragi, Budapesztu i Wiednia.

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk mówi, że w wakacje pociągami będzie można także dojechać do miejscowości, do których kolej od dawna nie docierała, na przykład do Uherc Mineralnych w Bieszczadach i Hajnówki na Podlasiu.

Kolejarze poinformowali również, że na niektórych trasach skróci się czas przejazdu koleją. Pociągiem szybciej będzie można podróżować na przykład między Wrocławiem i Poznaniem, Warszawą i Lublinem oraz Krakowem, Katowicami i Wrocławiem.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 13 czerwca tego roku.

ROZKŁADY JAZDY OBOWIĄZUJĄCE OD 13 CZERWCA

KIELCE

JĘDRZEJÓW

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

SANDOMIERZ

SKARŻYSKO-KAMIENNA

STARACHOWICE

WŁOSZCZOWA

WŁOSZCZOWA PÓŁNOC

Reklama