W weekend będzie się można zaszczepić w specjalnym punkcie

Data publikacji: 30.04.2021 11:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
30.04.2021 Kielce. Konferencja przed ŚUW na temat mobilnych punktów szczepień przeciw COVID-19

30.04.2021 Kielce. Konferencja przed ŚUW na temat mobilnych punktów szczepień przeciw COVID-19
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od 1 do 3 maja przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim czynny będzie mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.

Jak poinformował Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, w punkcie przez trzy dni będzie się mogło zaszczepić 2,5 tys. osób.

- 1 i 2 maja w tym punkcie zaszczepić się będą mogły osoby od 36 roku życia, a 3 maja osoby od 34 roku życia. Będziemy także szczepić inne osoby, które posiadają e-skierowanie.

Kadrę zapewni Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. Jak poinformował Youssef Sleiman, tylko masowe szczepienia mogą pomóc w walce z pandemią.

- Zaszczepienie obywateli w szybszym czasie doprowadzi do zakończenia epidemii. Każdy dodatkowy punkt szczepień w kraju, to skrócenie o przynajmniej kilka dni przebiegu epidemii. Dlatego zachęcam każdą osobę, która posiada e-skierowanie, by zaszczepiła się w naszym punkcie - dodał Youssef Sleiman.

Mobilny punkt przy urzędzie wojewódzkim w Kielcach jest uzupełnieniem powszechnych punktów szczepień w całym kraju. W naszym województwie obecnie funkcjonuje osiem takich punktów, m.in. w Jędrzejowie i Sandomierzu. Natomiast od 4 maja w naszym regionie przybędzie kolejnych 18, m.in. w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce, informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Te 18 punktów, które uruchomione zostaną od 4 do 6 maja mają już zagwarantowane szczepionki. W zasadzie, każdy świętokrzyski powiat będzie miał już swój powszechny punkt szczepień, poza szpitalami i poza punktami populacyjnymi, w których także można się zaszczepić - dodała Małgorzata Kiebzak.

Punkt szczepień przy urzędzie aojewódzkim w Kielcach czynny będzie od 1 do 3 maja w godzinach od 10.00 do 16.00. By zaszczepić się w tym punkcie wystarczy posiadać e-skierowanie.

Reklama