W Wilkowie coraz więcej domów. Będzie też żłobek

Data publikacji: 05.06.2021 08:47
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Za dwa lata najmłodsi mieszkańcy gminy Bodzentyn pójdą do nowego żłobka. Będzie zlokalizowany w Wilkowie, obok świetlicy.

Budynek będzie łączył funkcję żłobka i przedszkola, ma to być pierwsza samorządowa placówka tego typu - informuje burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba.

- Wilków, miejscowość znajdująca się blisko Kielc, cieszy się popularnością wśród młodych ludzi, którzy coraz chętniej się tu osiedlają, budują domy. Chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki codziennego funkcjonowania, a możliwość pozostawienia dzieci pod opieką jest bardzo ważna. W przedszkolu i żłobku samorządowym będzie miejsce dla 150 dzieci. Zaplanowano cztery oddziały przedszkolne i dwa żłobkowe - wymienia.

Żłobek zostanie wybudowany od podstaw w miejscu, gdzie dawniej mieściła się szkoła. Obecnie jest tu świetlica wiejska. Budynek posiada dogodny dojazd oraz miejsce na parking, obok powstanie plac zabaw i miejsce do rekreacji.

- Chcemy, aby przy ulicach Leśnej i Wrzosowej powstało osiedle mieszkaniowe na 100 budynków. Zostaną zagospodarowane działki prywatne, robimy projekty drogi i kanalizacji. Zespół przedszkolno-żłobkowy będzie uzupełnieniem oferty mieszkaniowej - mówi burmistrz.

Gmina podpisała umowę na wykonanie dokumentacji dla nowej inwestycji, która ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku. Sama budowa potrwa do 2023 roku.

Wartość inwestycji będzie znana po przetargu. Gmina ma zagwarantowane 4 mln zł rządowej dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reklama