W Wólce Gieraszowskiej bawią i szczepią przeciwko COVID-19

Data publikacji: 12.09.2021 19:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Aneta Dereń / KGW Źródlanki

Festyn rodzinny z możliwością zaszczepienia się przeciwko COVID-19 zorganizowano w niedzielę w Wólce Gieraszowskiej w gminie Łoniów. Pieniądze na ten cel od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozyskało Koło Gospodyń Wiejskich Źródlanki.

Na placu przy remizie strażackiej rozstawiono stoły, przy których można biesiadować, są grillowane kiełbaski oraz inne specjały, obecnych zabawia zespół muzyczny, grający w klimacie tanecznym i biesiadnym, są także zabawy i animacje dla dzieci oraz konkurencje sprawnościowe prowadzone przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jednym z punktów programu są pokazy udzielania pierwszej pomocy, co odbywa się  z wykorzystaniem fantomów dorosłego człowieka i małego dziecka.

Aneta Dereń, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Źródlanki powiedziała, że społecznicy zawsze, gdy jest taka możliwość - chętnie organizują akcje, które urozmaicają życie na wsi.

- Trudno jest zintegrować ludzi w tak małej wsi, ale z wydarzenia na wydarzenie przychodzi coraz więcej osób. Działamy od 2018 roku, więc są w tym zakresie postępy - dodała przewodnicząca.

W ciągu dwóch pierwszych godzin festynu zaszczepiło się 6 osób. Zastrzyki wykonuje lekarz. Przygotowano specjalne stanowisko w budynku remizy strażackiej.

- Liczymy na to, że po naszej akcji przybędzie osób zaszczepionych w naszej wsi i w miejscowościach sąsiednich, może ta łatwość dostępu w tym pomoże. Wiem, że z tych szczepień chcą skorzystać także mieszkańcy sąsiednich miejscowości, ponieważ miałam takie telefony - powiedziała Barbara Błąd, sołtys Wólki Gieraszowskej.

Tagi do tego wpisu
Reklama