W Woli Morawickiej powstała nowa szkoła

Data publikacji: 31.08.2020 14:11
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.08.2020. Wola Morawicka. Otwarcie nowej szkoły i przedszkola

31.08.2020. Wola Morawicka. Otwarcie nowej szkoły i przedszkola
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jutro w nowej szkole w Woli Morawickiej zadzwoni pierwszy dzwonek. Dziś odbyło się oficjalne zakończenie inwestycji związane z budową placówki. Od 1 września będzie uczęszczało tam 86 uczniów.

Katarzyna Stańko, dyrektor placówki mówi, że w nowej siedzibie uczniowie mają doskonałe warunki do nauki.

- Placówka jest nowoczesna i wyposażona w najnowsze technologie. W klasach znajdą się między innymi tablice interaktywne. Jest w niej dużo przestrzeni - zaznacza.

Marian Buras, burmistrz Morawicy przypomina, że inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku. Koszt inwestycji to ponad 9,2 mln zł, z czego dofinansowanie wynosiło 2,6 mln zł.

- Teraz patrzę na tę placówkę i wiem, że było warto. Najważniejsze, aby wypełniła się dziećmi i aby panowała w niej dobra atmosfera. Liczę także na to, że będzie tu wysoki poziom nauczania - dodaje.

Wiceminister sportu Anna Krupka zwraca uwagę na fakt, że w nowej szkole dzieci będą mogły rozwijać się także pod względem fizycznym, ponieważ zajęcia sportowe będą odbywać się w nowoczesnej hali.

- Cieszę się, że w gminie Morawica dobrze rozwija się sport. Tylko w tym roku przekazałam dofinansowania na budowę zadaszenia boiska piłkarskiego w Bilczy, a także na budowę boisk w Brudzowie, Łabędziowie oraz w Dyminach - mówi.

Senator PiS Krzysztof Słoń zaznacza, że samorząd Morawicy od lat realizuje program rozwoju infrastruktury społecznej.

- My nie zwijamy Polski tylko staramy się Polskę budować. Przywracamy te obiekty, które były likwidowane, ale także budujemy nowe - takie jak ten - mówi.

Uczniom i ich rodzicom nowy budynek bardzo się podoba.

- Szkoła jest piękna i ma ładne kolory. Jest dużo sal i jest przestronna - zauważają.

Ewelina Tworek, matka jednego z uczniów cieszy się z faktu, że jej dziecko będzie mogło uczyć się w tak dobrych warunkach.

- Długo walczyliśmy o tę szkołę. Zależało nam na tym, aby dzieci były w mniejszej, kameralnej placówce, a nie w wielkim budynku, więc jesteśmy bardzo zadowoleni - zaznacza.

Nowa szkoła ma prawie 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Obok do dyspozycji jest także parking.

Reklama