Wakacje 2021. Spotkajmy się! Dziecięce zabawy w Starachowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 18.07.2021 17:56 / Data aktualizacji: 18.07.2021 20:26
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.07.2021. Starachowice. Festyn WAKACJE 2021. Spotkajmy się!

18.07.2021. Starachowice. Festyn WAKACJE 2021. Spotkajmy się!
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W amfiteatrze w parku miejskim w Starachowicach odbył się kolejny wielki festyn rodzinny Radia Kielce: WAKACJE 2021. Spotkajmy się!

Grupa animatorów „Korniki” oraz teatr Home z Tychów zapewnili najmłodszym wspaniałą zabawę, połączoną z tańcem, śpiewem i mnóstwem konkursów. Były także zabawy z chustą animacyjną, można było puszczać bańki mydlane i dostać kolorowe baloniki Radia Kielce.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził bicykl, czyli rower, jakiego używano w XIX wieku. Aktorzy teatru Home pokazywali jego działanie, dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia, a także spróbować własnych sił w jeździe, pod okiem aktorów. 

Jakub Kabuz, jeden z aktorów, zaznaczył, że plenerowo używany jest bicykl z kołem o średnicy 120 centymetrów. W teatrze jest jeszcze podobny rower z kołem o oryginalnym rozmiarze, czyli 150-centymetrów.  

Prezydent Marek Materek podkreślał, że poprzez organizowanie różnych imprez realizuje się plan, który przyświecał rewitalizacji parku miejskiego w Starachowicach.

- Chcieliśmy stworzyć miejsce, które będzie żyło dla mieszkańców. Teraz w każdy weekend, ale także w ciągu tygodnia organizowane są tu różne wydarzenia, koncerty, kino plenerowe. Cała przestrzeń sprzyja wypoczynkowi i rozrywce  -mówił.

Także przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś przyznał, że park miejski przeszedł dużą metamorfozę

- Pamiętam ten park jako teren bardzo zaniedbany, a dziś, również dzięki wkładowi zarządu województwa, udało się przeprowadzić kompleksowy remont. Park miejski w Starachowicach to miejsce z unikatowym starodrzewem oraz siedliskami rzadkich gatunków ptaków. To kolejny walor tego miejsca - dodał.

W parku miejskim zebrało się bardzo wiele osób, aby zgodnie z hasłem festynu, spotkać się z innymi ludźmi:

- Doskonały pomysł na niedzielne popołudnie, dzieci są zachwycone, a i dla dorosłych to okazja do posłuchania muzyki.

18.07.2021. Starachowice. Festyn WAKACJE 2021. Spotkajmy się!Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gwiazdą wieczoru był Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Po koncercie podkreślał, że publiczność w Starachowicach bawiła się doskonale, ludzie żywiołowo reagowali na muzykę i zaproszenie do wspólnej zabawy:

- To tak, jak w haśle tego festynu – Spotkajmy się! Ludzie potrzebują rozrywki, a tu mieli do wyboru wiele atrakcji i dla dzieci, i dla dorosłych. Cieszę się, że nie był to tylko mój koncert, ale mogli się zaprezentować różni artyści - mówił. 

Na scenie amfiteatru pojawili się m.in. komik Damian Kubik, podopieczni Starachowickiego Parku Kultury: zespół taneczny Plejada i wokaliści ze studia piosenki prowadzonego przez Piotra Mrózka.

W przyszłym tygodniu spotkamy się w Skalbmierzu.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama