„Wakacje 2021. Spotkajmy się”. Mieszkańcy i turyści z całej Polski bawili się na naszym festynie w Sandomierzu

Data publikacji: 01.08.2021 19:31
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
01.08.2021. Sandomierz. „Wakacje 2021. Spotkajmy się”

01.08.2021. Sandomierz. „Wakacje 2021. Spotkajmy się”
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ponad trzy godziny w miłej, przyjaznej atmosferze - tak uczestnicy naszego radiowego festynu „Wakacje 2021. Spotkajmy się” komentowali niedzielne spotkanie.

Impreza została zorganizowana przez Radio Kielce i TVP3 Kielce w rynku starego miasta w Sandomierzu. Mieszkańcy i turyści podkreślali, że po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią bardzo potrzebowali takiego wydarzenia, z większą liczbą osób, dobrą muzyką i atrakcjami dla dzieci. Dodawali, że dzięki urozmaiconemu programowi festynu całe rodziny mogły ciekawie spędzić razem niedzielne popołudnie.

Turyści z Lublina, Rafał Iwan z Natalią i Darią powiedzieli naszej reporterce, że przeczytali o festynie w Internecie i postanowili specjalnie przyjechać dziś do Sandomierza. Byli zachwyceni atrakcjami i atmosferą imprezy.

- Takie wydarzenia plenerowe są bardzo potrzebne, ponieważ integrują ludzi oraz utożsamiają z danym miejscem, gratuluję wam tego wydarzenia - mówił pan Rafał.

O dobrym klimacie i kontakcie z publicznością mówili także muzycy z zespołu Roxanne, którzy przypomnieli największe przeboje zespołu Roxette.

- Biorąc pod pod uwagę dość wczesną porę, jak godzina 17 czy 18, naprawdę było spontanicznie, część osób tańczyła i śpiewała, publika nas nie zawiodła - mówili nam Marzena i Krzysztof Pitulowie.

Na scenie oprócz z zespołu Roxanne wystąpiła grupa „Korniki” oraz Kapela Carpatia.

Kolejki zainteresowanych ustawiały się do Odlotowej Kapsuły Regionalnej Organizacji Turystycznej. To kino mobilne 5D z filmami promującymi Szlak Green Velo oraz województwo świętokrzyskie.

- Wrażenia są takie, jakby naprawdę się było w tych miejscach, fotele się ruszają pada deszcz, wieje wiatr, są różne zapachy np. lasu czy skoszonej trawy. W ten sposób zobaczyć można m.in. zamek w Chęcinach, Krzyżtopór i Sandomierz - powiedział Marcin Baran z ROT.

Duże powodzenie miała też mobilna sala zabaw w „Zaczarowanym autobusie”, gdzie jest kulkowy basen, zjeżdżalnie i inne urządzenia do wesołej, dziecięcej zabawy.

Rozdaliśmy prawie tysiąc radiowych balonów, do wspólnej zabawy zapraszali szczudlarze. Swoje stoisko na festynie mieli także rodzice Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza, chłopca chorującego na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie synka potrzebują ponad 9 mln zł. 

Na następny festyn z cyklu „Wakacje 2021. Spotkajmy się” zapraszamy Państwa za tydzień do Opatowa.

Reklama