Wakacje 2021. Spotkajmy się... tym razem w Starachowicach

Data publikacji: 17.07.2021 19:24 / Data aktualizacji: 18.07.2021 17:39
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.07.2021. Starachowice. Festyn WAKACJE 2021. Spotkajmy się!

18.07.2021. Starachowice. Festyn WAKACJE 2021. Spotkajmy się!
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W parku miejskim w Starachowicach trwa nasz wielki festyn rodzinny WAKACJE 2021. Spotkajmy się!

Pierwszą godzinę zdominowały dzieci. Grupa animatorów „Korniki” oraz teatr Home z Tychów zapewnili najmłodszym wspaniałą zabawę, połączoną z tańcem, śpiewem i mnóstwem konkursów. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził bicykl, czyli rower, jakiego używano w XIX wieku. Aktorzy teatru Home pokazywali jego działanie, dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia, a także spróbować własnych sił w jeździe. Podczas spotkania w Starachowicach grupa zaprezentowała bicykl z kołem o średnicy 120 centymetrów, ale największy, używany przez nich w teatrze ma 150-centymetrowe koło. Jak mówił Jakub Kabuz, jeden z aktorów, potrzeba bardzo dużo miejsca do jazdy na nim, ponieważ promień zawracania ma prawie taki jak ciężarówka.

Podczas warsztatów pantomimy był czas na naukę przez zabawę. Aktorzy przekazali wiele informacji na temat teatru gestów. Wśród wykonawców był Damian Kubik, komik wcielający się na scenie w rolę Antoniego Gorgonia Gruchy. Program stand-up-u zbudowany jest wokół postaci polityka ubiegającego się o głosy wyborców. W programie ma m.in. likwidację reklam czy fotoradarów.

Swoje umiejętności zaprezentowali także podopieczni Starachowickiego Parku Kultury, zespół taneczny Plejada oraz członkowie Wokalnego Studia Piosenki Piotra Mrózka.

Gwiazdą spotkania będzie Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, jego koncert rozpocznie się przed godziną 18.

Reklama