Wakacyjny pociąg do Sandomierza już w drodze

Data publikacji: 27.06.2020 08:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020 Kielce. Pociąg Kielce - Sandomierz

27.06.2020 Kielce. Pociąg Kielce - Sandomierz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na świętokrzyskie tory wrócił pociąg kursujący z Kielc do Sandomierza. Pierwszy w tym roku kurs rozpoczął o 7.19, by do królewskiego miasta dotrzeć o godzinie 10.00. Pomimo wczesnej pory, tą formą transportu do Sandomierza wybrało się kilkanaście osób. Jednym z pierwszych pasażerów był pan Włodzimierz z 9-letnimi wnukami, Oliwią i Igorem.

- Chciałem z okazji końca roku szkolnego zabrać moje wnuki do Sandomierza, ponieważ jeszcze nigdy nie były w tym pięknym mieście. Znają je tylko z serialu telewizyjnego, dlatego postanowiliśmy się dzisiaj tam wybrać. Zachętą było także bezpośrednie połączenie kolejowe. Bardzo dobrze, że taki pociąg został uruchomiony. Dzieci już nie mogą się doczekać, kiedy dojedziemy na miejsce - mówił tuż przed odjazdem taboru pan Włodzimierz. 

Do obsługi sezonowych pociągów, które do Sandomierza kursować będą do 27 września, udostępnione zostały nowoczesne pojazdy kolejowe z wygodnymi fotelami i klimatyzacją. Składy są też dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży, czy rowerów - zauważył inny podróżujący, pan Sebastian.

- Ja chcę się dostać do Skarżyska-Kamiennej, a ten pociąg to najszybsze połączenie w tamtym kierunku. Bardzo dobrze, że taki turystyczny pociąg został uruchomiony, widać, że cieszy się zainteresowaniem - dodał pan Sebastian.

W trasę z Sandomierza do Kielc pociąg wyruszy o 18.03. Cena biletu za przejazd na całym odcinku wynosi 15,80 zł. Tabor ze stolicy regionu świętokrzyskiego do Sandomierza kursować będzie w soboty, niedziele oraz święta.

Na tory wyjedzie też dziś pociąg relacji Kielce - Busko-Zdrój - Kielce. Będzie kursował dwa razy dziennie. Odjazd z Kielc zaplanowano na 11.03 i 17.40. Czas przejazdu do Buska- Zdroju wynosi około 50 minut, a koszt biletu jednorazowego w ofercie „Bilet Świętokrzyski” wyniesie 6,60 zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama