Walczą o udział w kursie spadochronowym [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 13.06.2021 19:34
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru
13.06.2021. Bogoria. Strzeleckie ćwiczenia

13.06.2021. Bogoria. Strzeleckie ćwiczenia
Fot. Związek Strzelecki Oddział Staszów

Związek Strzelecki Oddział Staszów wraz z uczniami klas mundurowych Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii podeszli do rocznego testu sprawności fizycznej. Zwycięzcy pojadą na kurs spadochronowy.

Konkurencje oraz normy dla Związku Strzeleckiego ustaliło Ministerstwo Obrony Narodowej. Strzelcy muszą podejść do testu siłowego (uginanie i prostowanie ramion na ławeczce, tj. pompki), testu zwinności (skłony tułowia leżąc w dwie minuty, tj. brzuszki), testu szybkości (bieg 10x10 m) i testu wytrzymałości (tj. marszobieg na 3 km).

Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki z testu wezmą udział w kursie skoczka spadochronowego, który organizowany jest w lipcu.

W tym samym czasie dla pozostałych strzelców i uczniów zorganizowano inne zajęcia. Pod okiem instruktorów ze Szkolnego Koła PCK w Bogorii doskonalili umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a starsi stopniem strzelcy prowadzili zajęcia z bronią. Kontynuowano też zajęcia z musztry, bo część strzelców złoży niedługo przyrzeczenie.

Reklama