Waldemar Bartosz: wybór Andrzeja Dudy jest oczywisty [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 09.07.2020 08:30 / Data aktualizacji: 10.07.2020 10:59
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Waldemar Bartosz, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Waldemar Bartosz, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Świętokrzyska „Solidarność” apeluje o poparcie Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich. Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność" wystosowało apel do członków i sympatyków związku o wsparcie ubiegającego się o reelekcje prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów 12 lipca.

Jak mówi Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskiej „Solidarności” urzędujący prezydent przed pięcioma laty jako jedyny kandydat zawarł i zrealizował porozumienie z NSZZ „Solidarność” w sprawie realizacji postulatów świata pracy. Wypełnił je w 100 proc. To m.in obniżenie wieku emerytalnego, które pięć lat temu nie wydawało się tak oczywiste.

- Traktujemy kandydaturę Andrzeja Dudy jako wiarygodną, jeżeli chodzi o sprawy pracownicze i socjalne - zaznacza.

Jak dodał gość Radia Kielce jednym z kryterium oceny polityka jest jego wiarygodność. O ile za Andrzejem Dudą świadczą jego czyny i pięć lat prezydentury, podczas której wypełnił wszystkie obietnice to jego konkurent Rafał Trzaskowski jest po prostu niewiarygodny.

W ciągu kilku miesięcy zmienia poglądy lub twierdzi, że nie pamięta jak głosował. Jako przykład podał obniżenie wieku emerytalnego, gdzie wiceprzewodniczący Platformy był przeciwny obniżeniu, potem twierdził, że nie pamięta jak głosował, a teraz mówi, że jest za utrzymaniem obecnych przepisów.

Dotyczy to także innych ważnych spraw.

- Pytany, albo nie pamięta, abo zmienił już poglądy. To jasno pokazuje, że Trzaskowski jest politykiem niewiarygodnym - nadmienia.

Przewodniczący zaapelował o udział w wyborach. Od tego głosowania zależy prawie wszystko. To wybór nie tylko prezydenta, ale także wartości, które proponuje. To sprawa wyboru cywilizacji, w której chcemy żyć. Od naszego głosowania zależy czy opowiadamy się za cywilizacją zachodnioeuropejską opartą na filozofii greckiej, prawie rzymskim i wartościach chrześcijańskich czy nam wszystko jedno.

Tagi do tego wpisu
Reklama