Warszawa. Miał prawie pół kilograma narkotyków. Jest w rękach policji

Data publikacji: 15.09.2020 07:43
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Opole

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. - W jego mieszkaniu funkcjonariusze amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz heroinę - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Jak poinformowała mł. asp. Irmina Sulich północnoprascy policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w związku z działaniami przeciw przestępczości narkotykowej, od jakiegoś czasu obserwowali 26-letniego mężczyznę.

- Kilka dni temu policjanci skontrolowali jego mieszkanie - podała policjantka.

U mężczyzny znaleziono niemal pół kilograma narkotyków.

- Podczas przeszukania lokalu, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością substancji zabronionych, natomiast kolejne znaleźli na strychu i w piwnicy. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to 120 gramów amfetaminy, 91 gramów marihuany, 221 gramów haszyszu oraz 26 gramów heroiny - wyliczyła.

Wskazała, że podczas policyjnych działań 26-latek został zatrzymany.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających - podkreśliła.

Wobec 26-letniego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. złotych.

Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia.

Reklama