Warto odkryć uroki Kielc i okolic na nowo [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 22.11.2020 13:15
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pasmo Jeleniowskie

Pasmo Jeleniowskie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Warto wyjść z domu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. - W naszym regionie jest mnóstwo ciekawych miejsc - informuje Dominik Kowalski, przewodnik świętokrzyski.

- Gdy jeździmy samochodem, ciągle tymi samymi drogami, wydaje nam się, że musimy jechać w Tatry, albo na molo w Sopocie, bo tu nas nic więcej nie zaskoczy. To nieprawda. Wystarczy przespacerować się na ulicę Ciekocką w Kielcach, aby zobaczyć miasto w zupełnie innej odsłonie - zaznacza.

Innym niedocenianym miejscem według przewodnika jest kielecki Słowik i jego okolice. Podczas spaceru niebieskim szlakiem z Zalesia można przejść na Pasmo Zgórskie.

- Pasmo Zgórskie to bardzo ciekawe miejsce, które przypomina Beskidy. Są tam ciekawe wąwozy. Podejście jest dosyć strome, także nogi będą pracowały. Ciekawostką jest fakt, że niedawno zostało tam odkryte wczesnośredniowieczne grodzisko - zaznacza.

Pasmo JeleniowskieFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejną propozycją jest spacer wzdłuż Pasma Jeleniowskiego.

- Proponowałbym wejść z Piórkowa na Szczytniak szlakiem czarnym, który nosi imię Jerzego Kapuścińskiego. To kielecki krajoznawca, przewodnik i harcerz. Tym szlakiem przejdziemy przez Gołoborze do Nowej Słupi - mówi.

Przewodnik zaznacza, że tak ciekawych miejsc jest w naszym regionie wiele. Dominik Kowalski zachęca, aby aktywnie spędzać weekendy. Mieszkańcy Kielc mogą przejść się także na Kadzielnię czy Wietrznię.

Reklama