Wątpliwości wokół sprzedaży miejskiej działki firmie posła PO

Data publikacji: 15.07.2020 16:02
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.10.2019. Kielce. Działka przy al. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa

15.10.2019. Kielce. Działka przy al. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Regionalna Izba Obrachunkowa sprawdzi czy nie doszło do nieprawidłowości przy sprzedaży miejskiej działki na osiedlu Ślichowice w Kielcach. Chodzi o parcelę u zbiegu ulic Szajnowicza-Iwanowa i Malików, którą za ponad 13 mln zł wylicytowało należące do grupy MAC Edukacja, wydawnictwo Juka 91. Jego udziałowcem jest poseł Platformy Obywatelskiej Adam Cyrański.

Wątpliwości w sprawie transakcji ma radny Marcin Stępniewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi, przetarg i sprzedaż działki przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa budzi wiele kontrowersji i pytań wśród mieszkańców.

- Problem polega na tym, że mimo niedopełnienia terminów finalnego podpisania umowy kupna gruntu, przedsiębiorcy startującemu w przetargu nie zostało zatrzymane wadium. Rodzi to zatem pytanie, czy w związku z tym, finanse miasta nie zostały uszczuplone, oraz czy nie została naruszona dyscyplina finansów publicznych - wyjaśnia.

Marcin Stępniewski ma nadzieję, że cała procedura przetargowa w tej sprawie została przeprowadzona zgodnie z prawem, jednak kontrola RIO może rodzić kolejne pytania. Kontrola w sprawie sprzedaży działki na Ślichowicach ma zostać przeprowadzona w najbliższych tygodniach.

Reklama