Ważna opatowska droga przechodzi modernizację

Data publikacji: 02.10.2020 13:58
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.10.2020 Opatów. Ulica majora Topora Zwierzdowskiego w remoncie

02.10.2020 Opatów. Ulica majora Topora Zwierzdowskiego w remoncie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ulica mjra „Topora” Zwierzdowskiego w Opatowie przechodzi generalny remont. To ważna droga, którą można dostać się do Rynku od strony ulicy Kilińskiego, czyli drogi krajowej numer 74. Na czas remontu, ulica została częściowo zamknięta.

Jak mówi burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski, górna część ulicy wyłożona została w 2006 roku kamieniem, który wkrótce zaczął się kruszyć, powstały także ogromne wgłębienia utrudniające przejazd.

- Dolna część ulicy Zwierzdowskiego, szczególnie asfalt też pozostawiał wiele do życzenia. Również chodniki ze starych płyt są połamane i były zagrożeniem dla osób, które tamtędy chodziły - mówi Grzegorz Gajewski.

Nowe trotuary są już położone na całej długości, po obu stronach ulicy. Wkrótce w dolnej części pojawi się nowy asfalt, z kolei w górnej zostanie położona kostka brukowa.

- Szykujemy się do remontu Rynku. Chciałbym zobaczyć jak kostka będzie funkcjonować jako nawierzchnia drogi - mówi Grzegorz Gajewski. Prace na Rynku to część programu rewitalizacji, na który gmina może otrzymać dofinansowanie.

W czasie remontu, na ulicy Zwierzdowskiego odkryto ogromny kanał burzowy. Jego sklepienie było w fatalnym stanie, w związku z tym część ulicy lekko się zapadła.

Ponadto w tym samym czasie remontowane są także ulice Nowowałowa i Nowopolna. Wszystkie trzy inwestycje możliwe są dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Łączny koszt prac nad tymi ulicami wynosi prawie ponad 760 tysięcy złotych.

Reklama