Ważne informacje dla uczniów. Policz swoje punkty przy rekrutacji

Data publikacji: 04.06.2020 16:46
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 16.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Informator wyjaśniający jak liczyć punkty uzyskiwane przy rekrutacji do szkół średnich zamieści jutro na swojej stronie internetowej Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik mówi, że część kandydatów ciągle nie wie jak liczyć punkty dodatkowe za różnego rodzaju konkursy i zawody. Informacja ta zostanie udostępniona na stronie internetowej kuratorium.

- Maksymalną liczbę punktów jaką można zdobyć za osiągnięcia to 18. Dodatkowo dochodzą 3 punkty za wolontariat. Informacje na ten temat znajdą się na naszej stronie internetowej – zapowiada Kazimierz Mądzik.

Kurator informuje, że dużo wątpliwości dotyczy tego, czy liczą się tylko osiągnięcia z ósmej klasy, czy też z wcześniejszych. Jak tłumaczy Kazimierz Mądzik, do punktacji wliczane są sukcesy w konkursach i zawodach uzyskane w klasach 4-8. Lista uwzględnianych konkursów oraz dyscyplin sportowych jest już na stronie kuratorium.

Jak dodaje Kazimierz Mądzik pozostałe zasady naliczania punktów są bardzo proste, najważniejszy jest egzamin ósmoklasisty.

- Maksymalnie można uzyskać przy naborze 200 punktów, natomiast z egzaminu maksymalnie do zdobycia jest 100 punktów. Wynik procentowy z języka polskiego mnożymy przez 0.35, tak samo robimy z wynikiem z części matematycznej. W przypadku języka obcego nowożytnego wynik procentowy mnożymy przez 0.3 – informuje kurator.

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 4 sierpnia. Listy kandydatów zakwalifikowanych zostaną wywieszone 12 sierpnia.

Reklama