Wczasowicze zachwyceni Sielpią

Data publikacji: 05.07.2021 15:14
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2021. Sielpia

05.07.2021. Sielpia
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Wakacje nad popularnym kąpieliskiem w Sielpi rozpoczęły się na dobre. Zalew i miejscowość przechodzą rewitalizację, a przedsiębiorcy nie ustają w wymyślaniu kolejnych atrakcji dla wczasowiczów.

Turyści ze Śląska, Warszawy i Małopolski są zachwyceni tym, jak miejscowość się zmienia.

- Jest jezioro, są trampoliny, chodzimy na tory przeszkód, jest dobry obiad - mówi Weronika z Warszawy.

- Ceny są świetne, nie spodziewaliśmy się tego. Czujemy się jak nad morzem, tylko woda cieplejsza - mówi pani Marlena ze Stożka.

- Bardzo nam się podoba przyroda, jezioro, jest pięknie - dodaje pani Anna z Warszawy.

Wczasowicze podkreślają, że w Sielpi jest bardzo dobra infrastruktura i dużo atrakcji, które sprawiają że zarówno dzieci, jak i dorośli mają co robić przez cały urlop.

Jedną z atrakcji jest park linowy, który przyciąga głównie młodzież, ale również starsi mogą spróbować swoich sił we wspinaniu się po linach i mostach zwodzonych czy pokonywaniu przeszkód na wysokości dziesięciu metrów. Jak mówi Adrian Swatek z parku linowego, atrakcja cieszy się największą popularnością w chłodniejsze dni.

- W weekendy mamy większy ruch, na tygodniu mniejszy i wtedy z parku korzystają kolonie i obozy sportowe. Park linowy przeznaczony jest dla wszystkich od 6. roku życia. Rekordzistkami są 75-letnie panie, które nie miały problemu by przejść cały tor - dodaje.

Po sezonie woda zostanie spuszczona po raz ostatni i rozpocznie się budowa drewnianego uniesionego nad taflą wody mola, wyspy i wieży widokowej.

Tagi do tego wpisu
Reklama