We Włostowie powstanie wielofunkcyjne boisko

Data publikacji: 18.08.2020 15:44
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkoła we Włostowie

Szkoła we Włostowie
Włostów. 26.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Uczniowie szkoły we Włostowie w gminie Lipnik będą mieć lepsze warunki do uprawiania sportu. Gmina otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na wybudowanie od podstaw zewnętrznej infrastruktury sportowej.

Jak mówi wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, w miejscu trawiastego pola pojawi się profesjonalne wielofunkcyjne boisko z bieżnią lekkoatletyczną tartanową.

- Jesteśmy na liście ministerialnej i się cieszymy, bo wreszcie nam się udało. Z 26 gmin na całe województwo, my otrzymaliśmy najwięcej, nie licząc dużych zadań w Starachowicach czy Skarżysku - mówi Andrzej Grządziel.

Gmina posiada już projekt inwestycji, teraz oczekuje na podpisanie właściwej umowy z ministerstwem. Po rozstrzygnięciu przetargu budowa rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.

- Boisko będzie takie jak w Lipniku. Sztuczna nawierzchnia, boiska do siatkówki, piłki nożnej, tenisa, a obok 60-metrowa bieżnia lekkoatletyczna. Bardzo fajna inwestycja - mówi Andrzej Grządziel.

14.11.2019. Lipnik. Otwarcie wielofunkcyjnego boiskaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak podkreśla wójt, w ciągu ostatnich dwóch lat w sam Włostów gmina zainwestowała ponad 2 mln zł. Z kolei sama szkoła w minionym roku przeszła remont, wymieniono także stary sprzęt komputerowy. Infrastruktura będzie już kompletnym uzupełnieniem potrzeb.

Reklama