We wtorek decyzja w sprawie Korony

Data publikacji: 30.07.2020 16:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.07.2020. Kielce. Spotkanie radnych z przedstawicielami władz miasta oraz zarządu Korony Kielce

28.07.2020. Kielce. Spotkanie radnych z przedstawicielami władz miasta oraz zarządu Korony Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

We wtorek, 4 sierpnia odbędzie się nadzwyczajna sesja kieleckiej rady miasta, poświęcona przyszłości Korony Kielce. Radni mają zadecydować miedzy innymi o tym, czy miasto przejmie od większościowego właściciela - rodziny Hundsdörferów 72 proc. akcji klubu. Taką propozycje niemieccy właściciele Korony skierowali do ratusza w ubiegłym tygodniu.

Po intensywnych dyskusjach, miasto przygotowało kontrpropozycję, która w środę została przesłana do rodziny Hundsdörferów.

Jak informuje Kamil Suchański, przewodniczący rady miasta na szczegóły oferty przedstawionej niemieckim inwestorom należy poczekać do ich odpowiedzi. Jednak już teraz wiemy, jakie projekty uchwał będą uwzględnione w porządku obrad wtorkowej sesji. Dwie z nich dotyczą zmian w wieloletniej prognozie finansowej oraz budżecie miasta na 2020 rok.

- Kolejna uchwała dotyczy zgody radnych na zakup przez prezydenta większościowego pakietu akcji Korony Kielce za złotówkę. Natomiast drugi projekt uchwały przedstawiony przez prezydenta dotyczy zgody rady miasta na podniesienie kapitału zakładowego w spółce Korona S.A. o kwotę 4,955 mln zł - dodaje przewodniczący.

Kamil Suchański zaznacza, że w radzie miasta powinna znaleźć się większość do przegłosowania przedstawionych projektów, zależy to jednak od odpowiedzi udzielonej przez Niemców.

- W działalności Korony było już zbyt wiele sądnych dni. Mam nadzieję, że te najbliższe będą ostatnimi i niebawem będziemy mogli się cieszyć z gry Korony Kielce. Liczę na to, że jeśli miasto ostatecznie zdecydowałoby się na zakup akcji klubu to szybko udałoby się pozyskać nowego inwestora, który przejąłby ciężar finansowania klubu, a także zarządzał nim w profesjonalny sposób - podkreśla.

Nadzwyczajna sesja rady miasta odbędzie się we wtorek, 4 sierpnia o godzinie 9.00.

Reklama