Weekend pozytywnych emocji w Kielcach. Do wielu instytucji wejdziemy za symboliczną złotówkę [LISTA]

Data publikacji: 11.06.2020 13:13
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.04.2019 Kielce. Widok. Urząd miasta

15.04.2019 Kielce. Widok. Urząd miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kino rowerowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, wstęp za symboliczną złotówkę do wielu instytucji takie atrakcje czekają na mieszkańców regionu świętokrzyskiego w Kielcach i okolicach, gdzie od dziś trwa akcja „Kielce is ready. Weekend pozytywnych emocji”.

- Będzie więc można atrakcyjnie spędzić wolny czas oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. W tym roku nie odbędzie się święto miasta, w związku z tym władze miejskie przy wsparciu władz województwa zdecydowały o organizacji atrakcyjnego długiego weekendu.

Nie zabraknie aktywności na świeżym powietrzu. Takie proponuje między innymi Kieleckie Centrum Kultury, które zarówno w piątek, jak i w sobotę zaprasza o godzinie 21.00 do kina rowerowego. Tomasz Porębski zachęca też do zwiedzania ogrodu botanicznego.

- Od tego roku ogród jest otwarty w całości. Prezentuje się pięknie, co warto zobaczyć na własne oczy. Dodatkowo wstęp będzie kosztował symboliczną złotówkę. Podobnie będzie w pozostałych miejskich instytucjach kultury, gdzie znacząco obniżyliśmy ceny biletów - mówi.

W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś na widzów czekają dwie filmowe premiery, bezpłatnie będzie można zwiedzać Wzgórze Zamkowe, za złotówkę będzie można popływać w miejskich pływalniach. Muzeum Zabawek i Zabawy poza darmowym wejściem oferuje „weekendowe quizowanie”, plenerową wystawę ze zdjęciami zabawek, a także zestawy umożliwiające samodzielne wykonanie w domu zabawki.

Do akcji włączają się także władze samorządu województwa, dlatego specjalne atrakcje i zniżki przygotowano w instytucjach podległych marszałkowi. Muzeum Wsi Kieleckiej rozda zwiedzającym ponad 2 tys. wydawnictw etnograficznych i historycznych, a do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie będzie można wejść za złotówkę. Atrakcji nie zabraknie na kieleckiej Kadzielni, a także w Chęcinach. Tu przygotowano zamkowe obozowisko, ciekawe pokazy rękodzieła, jak i widowiskowe potyczki szlacheckie. Organizatorzy zapewniają, że swoją obecnością zaszczyci gości również duch Białej Damy.

Specjalne promocje szykują też restauratorzy i hotelarze, a także firmy prywatne oferujące różnorodną rozrywkę. Z kompleksową ofertą można zapoznać się w specjalnej zakładce na stronie Urzędu Miasta Kielce, który jest głównym organizatorem przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości
Reklama