Weekend z gwiazdami na Kadzielni. Od soboty Festiwal Muzyki Tanecznej

Data publikacji: 03.08.2020 14:44
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej w amfiteatrze na Kadzielni. Zenon Martyniuk

07.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej w amfiteatrze na Kadzielni. Zenon Martyniuk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Za pięć dni w Kielcach odbędzie się Festiwal Muzyki Tanecznej. W sobotę po raz trzeci na kieleckiej Kadzielni zabrzmią znane utwory polskich i zagranicznych wykonawców. Na scenie zaprezentuje się m.in. Zenek Martyniuk, a także zespoły Weekend, Classic oraz Piękni i Młodzi.

Jak twierdzi prowadzący koncert Marek Sierocki to największa impreza taneczna w Polsce.

- Myślę, że tak jak w poprzednich latach tak i teraz będzie fantastyczna zabawa. Zagwarantują ją między innymi zagraniczne gwiazdy, tak jak F.R. David, który zaśpiewa kultowy przebój Words. Jest to artysta jednego przeboju, ale za to jakiego - zaznacza.

Na scenie zaprezentują się także polskie gwiazdy. Będzie można usłyszeć nowe utwory na muzycznym rynku prezentowane przez zespół Daj to Głośniej oraz Ronniego Ferrariego. Organizatorami festiwalu są miasto Kielce oraz Telewizja Polska.

Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc, informuje, że ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku widzowie będą zajmowali co drugie miejsce. Ponadto będą obowiązkowe maseczki.

Jak dodaje, przygotowania do imprezy są na ostatniej prostej. Na jutro zostało zaplanowane  ostatnie spotkanie z ekipą Telewizji Polskiej oraz technikami. Marcin Różycki zaznacza także, że to doskonała promocja dla miasta, ponieważ amfiteatr oraz Kielce zostaną przedstawione Polakom na szklanym ekranie.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 18.30. 8 i 9 sierpnia od godz. 20 będzie emitowana w TVP2. Pomiędzy występami prezentowane będą spoty promujące Kielce.

Wciąż są dostępne bilety na imprezę, można je kupić na stronie eBilet.pl.

Reklama