Wiadomo kto może zostać dyrektorem Muzeum Historii Kielc

Data publikacji: 17.10.2020 10:24
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.02.2016 Kielce. Muzeum Historii Kielc.

04.02.2016 Kielce. Muzeum Historii Kielc.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek odbyło się przesłuchanie czterech osób ubiegających się o stanowisko dyrektora Muzeum Historii Kielc. Komisja, której przewodził sekretarz Urzędu Miasta Kielce Szczepan Skorupski, postanowiła zarekomendować prezydentowi Kielc na to stanowisko kandydaturę Grzegorza Maciągowskiego.

Ostatnio obowiązki dyrektora Muzeum Historii Kielc pełnił Krzysztof Myśliński. Objął to stanowisko po tym, jak dyrektor Jan Główka z końcem stycznia tego roku odszedł na emeryturę.

Jak informowaliśmy, był to już drugi konkurs. Pierwszy został unieważniony z powodu pandemii. Drugi ogłoszono w sierpniu. Wpłynęły cztery kandydatury. Komisję najbardziej przekonała wizja rozwoju muzeum zaplanowana przez Grzegorza Maciągowskiego. To absolwent bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Podyplomowe studia w zakresie strategicznego zarządzania ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a na temat rynku sztuki i antyków kształcił się w Akademii Krakowskiej.

Przed tygodniem odbyło się przesłuchanie kandydatów na dyrektora innej kieleckiej placówki kultury, Muzeum Zabawek i Zabawy. Jak informowaliśmy rekomendację otrzymała Daria Dyktyńska.

Reklama