Wiatraczek po raz kolejny się zakręci

Data publikacji: 11.06.2021 13:49
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Festiwal Harcerski. Koncert galowy

Kielce. Festiwal Harcerski. Koncert galowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Harcerski wiatraczek zakręci się po raz 48. W lipcu do Kielc przyjadą druhowie z Polski i zagranicy. Oprócz tradycyjnych warsztatów artystycznych oraz przeglądów konkursowych, 10 lipca zaplanowano Dzień Tradycji Polskiego Folkloru.

- To nowa inicjatywa - informuje Agnieszka Stochmal, rzecznik 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. - Będzie to wydarzenie otwarte, więc będą mogli wziąć w nim udział nie tylko uczestnicy festiwalu, ale także mieszkańcy Kielc. Tego dnia odbędzie dużo występów związanych z tematyką folklorystyczną. Na scenie zaprezentują się zespoły taneczne i wokalne - podkreśla.

Nie wiadomo jeszcze ile osób weźmie udział w festiwalu. Związane jest to przede wszystkim z epidemią i kwestią przyjazdu harcerzy zza granicy.

- Spodziewamy się, że będzie to łącznie 300-400 osób, jednak ta liczba nie jest do końca potwierdzona - zaznacza Agnieszka Stochmal.

Rzecznik przyznaje, że harcerze z niecierpliwością czekają na to wydarzenie.

- Ludzie do nas dzwonili z pytaniem, czy w tym roku festiwal się odbędzie. Mówili, że czekają i chcą się spotkać z innymi uczestnikami. Oni przyjeżdżają z całej Polski i czasami to jedyna szansa w roku, aby ze sobą pobyć i porozmawiać - dodaje.

Koncert inaugurujący odbędzie się 8 lipca. Będzie to impreza zamknięta, w której wezmą udział jedynie uczestnicy. Następnie zaplanowano cykl warsztatów artystycznych m.in. tanecznych i wokalnych.

Z kolei koncert galowy na kieleckiej Kadzielni zaplanowano na 17 lipca. Wówczas najlepszym artystom zostaną wręczone złote, srebrne i brązowe Jodły. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, to wydarzenie edukacyjne i kulturalne, które organizowane przez ZHP Chorągiew Kielecką.

Reklama