Wiceminister Piotr Wawrzyk otworzył swoje biuro poselskie w Busku

Data publikacji: 01.06.2020 16:25
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2020. Busko-Zdrój. Otwarcie filii biura poselskiego. Na zdjęciu Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Ryk - asystent społeczny w biurze poselskim ministra

01.06.2020. Busko-Zdrój. Otwarcie filii biura poselskiego. Na zdjęciu Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Ryk - asystent społeczny w biurze poselskim ministra
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Świętokrzyski parlamentarzysta PiS, wiceminister do spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk otworzył filię biura poselskiego w Busku-Zdroju. Placówka mieści się w przy ulicy Kusocińskiego 16 w siedzibie Delegatury Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.

Wiceminister Piotr Wawrzyk zaznaczył, że otwarcie biura w Busku jest jedną z realizacji obietnic przedwyborczych złożonych podczas kampanii. Jak mówi, to łączenie działalności poselskiej z postulatami NSZZ „Solidarność” tak, aby odpowiedzieć na bieżące potrzeby i interesy mieszkańców powiatu buskiego.

- Moim celem jest umiędzynarodowienie regionu. Drugi cel, jaki będzie przyświecał działalności mojego biura to, aby buskie uzdrowisko, walory miejscowości były znane za granicą tak, aby przyciągnąć jak najwięcej kuracjuszy i turystów zagranicznych - zaznacza.

Piotr Ryk, przewodniczący buskiej delegatury, asystent społeczny w biurze poselskim wiceministra Piotra Wawrzyka zaznacza, że to ogromne wydarzenie dla buskiej Solidarności. Jak mówi, w tym szczególnym roku przypada jubileusz 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”.

- Myślę, że wspólnie z posłem uda nam się wprowadzić wiele pozytywnych zmian korzystnych dla ludzi pracy oraz zapewnić podstawowe elementy życiowe i godnościowe. Filia biura posła Piotra Wawrzyka będzie stanowiła swoisty punkt konsultacyjno-informacyjny dla buskiej solidarności - zaznacza.

Dodał, że widząc upór, zaangażowanie i determinację oraz poświęcenie do zamierzonego celu na przykładzie m.in. walki posła o Odlewnię Chemar w Kielcach, ufa i liczy na owocną współpracę dla dobra związku ludzi pracy oraz regionu.

Samych sukcesów i satysfakcji z pracy życzył m.in. Waldemar Bartosz - przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.

- Jestem przekonany, że poseł będzie bardzo skutecznie pracował zarówno dla miasta, jak i całego powiatu - dodaje.

Jan Bartosik, członek rady powiatu oraz pełnomocnik powiatowy PiS w Busku-Zdroju nie kryje zadowolenia, że poseł będzie współpracował z NSZZ „Solidarność”. Dodaje, że rząd PiS i Solidarność wspólnie wypracowały prospołeczne ustawy dzięki, którym konkretne pieniądze płyną do społeczeństwa.

- Solidarność niejednokrotnie przedstawiała swoje problemy w obronie miejsc pracy, zakładów, godziwego wynagrodzenia. Dopiero obecny rząd tym się zainteresował. To cieszy, że poseł zechciał to biuro tu otworzyć wraz z delegaturą. To dobry i pozytywny sygnał dla mieszkańców - zaznacza.

Biuro będzie czynne w pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 14.30 do 16.00.

Reklama