Wiceminister Piotr Wawrzyk zainicjował w Końskich akcję „Bezpieczne wakacje”

Data publikacji: 20.06.2020 12:48
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2020. Końskie. Akcja „Bezpieczne wakacje”. Na zdjęciu (przemawia): Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych

20.06.2020. Końskie. Akcja „Bezpieczne wakacje”. Na zdjęciu (przemawia): Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

„Bezpieczne wakacje” - pod takim hasłem służby mundurowe i przedstawiciele władz promowali zachowania, które pomogą bezpiecznie i zdrowo spędzić lato.

Przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich rozdano między innymi odblaski i środki dezynfekcyjne zgromadzonym dzieciom, seniorom, mieszkańcom. Obecny na wydarzeniu Piotr Wawrzyk wiceminister spraw zagranicznych przypomniał, że to już kolejne edycja programu zapoczątkowanego w Jędrzejowie jeszcze przed pandemią pod hasłami: bezpieczny dom, szkoła i praca.

- Teraz mamy „Bezpieczne wakacje”, dlatego chcieliśmy dzisiaj w szczególny sposób potraktować i obdarować naszą młodzież i dzieci elementami, które mogą im pomóc w bezpiecznym spędzeniu wakacji - powiedział.

Minister przekazał na ręce starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny dyplom z podziękowaniem od prezydenta Andrzeja Dudy za inicjatywę promującą bezpieczeństwo.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, zaznaczał, że akcja ma na celu promocję dobrych zachowań, które posłużą ochronie zdrowia i życia. Obecnie - jak podkreślił - dodatkowym zagrożeniem jest panująca epidemia.

- Działania, które podejmujemy mają wymierny skutek np. województwo świętokrzyskie jest liderem w Polsce jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów pod kątem koronawirusa.

Po wakacjach zapowiedziano kontynuację akcji pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” w kolejnych powiatach.

Reklama