Wiceminister Wawrzyk: Andrzej Duda to jest kandydat, który realizuje swoje obietnice

Data publikacji: 25.06.2020 18:32
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.06.2020 Końskie. Kampania prezydencka. Od lewej: Helena Obara przewodnicząca delegatury NSZZ „Solidarność” w Końskich i Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych

25.06.2020 Końskie. Kampania prezydencka. Od lewej: Helena Obara przewodnicząca delegatury NSZZ „Solidarność” w Końskich i Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, zachęcał w Końskich do głosowania podczas najbliższych wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę.

Jak mówił to kandydat, który ma konkretne osiągnięcia i dotrzymuje słowa.

-To jest kandydat, który realizuje swoje obietnice. To jest kandydat, który nie myśli w kategoriach swojego osobistego interesu, a w kategoriach państwa, czego dowodem jest to, że przerwał kampanię wyborczą i dla dobra państwa spotkał się z prezydentem Donaldem Trumpem - powiedział.

Jak dodał, podczas spotkania w Stanach Zjednoczonych poczynione zostały ustalenia odnośnie bezpieczeństwa Polski w wymiarze energetycznym i militarnym.

Minister podkreślał, że zmiany rozpoczęte przez rząd mogą być kontynuowane jedynie, jeżeli będzie poparcie prezydenta.

- Wybory parlamentarne dały nam większość jedynie w Sejmie, ale nie w Senacie. Brak poparcia prezydenta w takiej sytuacji de facto paraliżuje pracę rządu - powiedział wiceminister.

Helena Obara przewodnicząca delegatury NSZZ „Solidarność” w Końskich deklarowała poparcie Andrzeja Dudy przez związki zawodowe. Jak dodała, wybór obecnego prezydenta na drugą kadencję jest jedyną gwarancją kontynuacji programów społecznych.

- Podwyższenie wynagrodzenia płacy minimalnej, zniesienie umów tzw. „śmieciówek”, trzynastka dla emerytów, karty dużej rodziny, które również pan prezydent podpisał, a także 500+ dla każdego dziecka - wymieniła przewodnicząca.

Jak dodała, wsparcie rodziny jest podstawą programu Andrzeja Dudy, o czym świadczy pomoc w postaci bonu turystycznego dla dzieci na najbliższe wakacje.

adv adv
Wiadomości
Reklama