Wiceminister Wawrzyk zainicjował w Sandomierzu akcję „Bezpieczne wakacje"

Data publikacji: 09.06.2020 19:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.06.2020 Sandomierz. Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk zainicjował w Sandomierzu akcję „Bezpieczne wakacje”

09.06.2020 Sandomierz. Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk zainicjował w Sandomierzu akcję „Bezpieczne wakacje”
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk zainicjował w Sandomierzu akcję „Bezpieczne wakacje”. To część programu pn. „Bezpieczne powiaty świętokrzyskie”.

Kilkunastoosobowa grupa podopiecznych z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek z Pacanowa uczestniczyła w pokazie grupy ratownictwa PCK z Sandomierza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto dzieci otrzymały zestaw elementów odblaskowych, gier i innych prezentów. Kolejnym elementem spotkania był wspólny rejs statkiem spacerowym po Wiśle.

- Zbliża się okres wakacyjny, więc trzeba tym bardziej przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Spotkanie z dziećmi to również okazja do tego, aby je obdarować, one na to zasługują. Ten projekt obejmie dzieci z całego naszego regionu - powiedział wiceminister Piotr Wawrzyk.

Akcja realizowana jest wspólnie ze świętokrzyskim oddziałem międzynarodowego związku zawodowego policjantów IPA. Jeden z przedstawicieli tej organizacji Maciej Skorupa powiedział, że pomaganie jest czymś fantastycznym, zawsze warto to robić.

- Gdy chodzi o bezpieczeństwo dzieci - sprawa jest priorytetowa. Warto, aby wiedziały jak zachować się bez szwanku na zdrowiu w parku, w lesie, nad jeziorem i w innych miejscach - dodał.

Dzieci z Pacanowa, które popłynęły statkiem, a wcześniej dostały prezenty były bardzo zadowolone z tego wydarzenia. Szczególnie rejs był dla nich ważny, ponieważ podziwiały nadwiślańskie krajobrazy i panoramę sandomierskiej starówki. Powiedziały naszej reporterce, że zrobiły bardzo dużo pamiątkowych zdjęć.

Po rejsie dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone na obiad do jednej z sandomierskich restauracji.

Reklama