Wiceminister wspiera prezydenta w kampanii

Data publikacji: 03.07.2020 17:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2020 Sandomierz. Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych z wizytą na starówce

03.07.2020 Sandomierz. Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych z wizytą na starówce
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk przekonywał dzisiaj mieszkańców Sandomierza i turystów, aby w drugiej turze wyborów oddali swój głos na prezydenta Andrzeja Dudę.

Wraz z kilkunastoosobową grupą wolontariuszy, w której byli przede wszystkim młodzi ludzie, wiceminister rozdawał przechodniom na starówce materiały wyborcze.

W rozmowie z Radiem Kielce Piotr Wawrzyk stwierdził, że warto głosować na Andrzeja Dudę, bo to jedyny wiarygodny kandydat, z pozytywnym dorobkiem i jedyny, który ma program.

- Jedno jest pewne, że jeżeli prezydent zrealizował to, co obiecywał 5 lat temu, to wiadomo, że zrealizuje i to, co obiecuje w tej kampanii wyborczej. To jest najważniejszy atut. Nie wybierajmy polityka, który nie pamięta, kiedy i jakie funkcje pełnił i co robił, a wybierajmy tego, który zrealizował to, do czego się zobowiązał - stwierdził wiceminister Piotr Wawrzyk.

Jego zdaniem młodzi ludzie mają wiele powodów, aby głosować na prezydenta Andrzeja Dudę.

- Dotychczasowy kierunek rozwoju kraju, sprzed 5 lat, to było wypychanie młodzieży z Polski, de facto namawianie do emigracji, do szukania zarobku gdzie indziej, a od 5 lat to się zmienia. Polacy zaczynają wracać do kraju, przede wszystkim młodzi ludzie, dlatego przyszłością dla młodzieży jest prezydentura Andrzeja Dudy - powiedział członek rządu.

Wiceminister Piotr Wawrzyk przebywał w Sandomierzu w ramach cyklu „Łączy nas Polska”.

Reklama