Wiceprezydent Chłodnicki: wyzwania są ogromne [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 16.04.2021 13:22
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.04.2021 Radio Kielce. Zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki

16.04.2021 Radio Kielce. Zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Marcin Chłodnicki, nowy zastępca prezydenta Kielc, będzie odpowiadał za edukację, sport i kulturę. Jak mówi, administracja publiczna nie jest dla niego wyzwaniem, ponieważ 16 lat przepracował w agencji rządowej i jako radny zajmował się tematami związanymi z tymi obszarami.

Marcin Chłodnicki na antenie Radia Kielce zaznaczył, że wyzwania są ogromne, przede wszystkim ze względu na pandemię.

- Wyzwaniem na pewno jest zapewnienie ciągłości edukacji i jej efektywności. Oczywiście musimy tu działać wspólnie z administracją rządową. Pandemia dotyka też kultury i sportu, co powoduje m.in. mniejsze wpływy. Za chwilę przyjdzie nam budować budżet na kolejny rok i to jest olbrzymie wyzwanie - zaznaczył.

Marcin Chłodnicki odnosząc się do wypowiedzi posła Andrzeja Szejny, przewodniczącego Nowej Lewicy w regionie świętokrzyskim, który na antenie Radia Kielce powiedział, że w ostatniej chwili dowiedział się o nominacji, stwierdził, że taką rozmowę przeprowadził.

- Być może poseł komentował całą sytuację wcześniej - dodał. - Na pewno wszystko się działo na gorąco, bo sam też dowiedziałem się o swojej nominacji dość późno. Jestem człowiekiem lewicy, ale nie zdecydowały tu względy polityczne. Jak powiedział prezydent Bogdan Wenta, kierował się względami osobowymi i kompetencjami - stwierdził Marcin Chłodnicki.

- Największą barierą w podjęciu decyzji o objęciu funkcji zastępcy prezydenta Kielc była konieczność rezygnacji z mandatu radnej. Byłam nią ponad dziesięć lat. Byłam szalenie oddana tej funkcji i cieszył mnie kontakt z mieszkańcami - powiedziała natomiast na antenie Radia Kielce Agata Wojda, od czwartku zastępca prezydenta miasta Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama