Wiceprezydent Kielc unika konkretnych odpowiedzi w sprawie Hali Legionów

Data publikacji: 22.07.2021 12:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc

Na zdjęciu: Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Co dalej z rozbudową Hali Legionów w Kielcach? Przedstawiciele ratusza niechętnie odpowiadają na pytania radnych w tej sprawie.

Zgodnie z przewidywaniami, temat rozbudowy obiektu pojawił się w trakcie czwartkowych obrad sesji rady miasta. O przyszłość kluczowej dla kieleckiego sportu inwestycji dopytywał miedzy innymi Kamil Suchański, przewodniczący klubu Bezpartyjni i Niezależni, który chciał się dowiedzieć, czy Ratusz posiada ważne pozwolenie na budowę. Jak mówi, wypowiedzi otrzymane od zastępcy prezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego były wymijające.

- Można powiedzieć, że miasto Kielce wygrało los na loterii - dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 28 mln zł, ale nie chcemy go odebrać. Nagle okazuje się, że pan prezydent nie zabezpieczył w budżecie kolejnych 28 mln zł, aby ta inwestycja mogła być zrealizowana. W tym momencie trwa ich szybkie poszukiwanie. Bardzo mnie martwi także to, że mimo zapowiedzi i deklaracji miasta, o gotowości do rozbudowy hali, władze Kielc prawdopodobnie nie mają także prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, ponieważ takiej decyzji dziś nie udało mi się uzyskać - wyjaśnia.

O rozbudowę Hali Legionów dopytywał także radny Marcin Stępniewski, z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, urzędnicy w tej sprawie nabrali wody w usta.

- Nie chcą nam udzielić żadnych konkretnych informacji, skąd pozyskają finansowanie na wkład własny, czy projekt budowlany jest już przygotowany. To wszystko dzieje się po tym, jak wiceprezydent  Marcin Chłodnicki przez ostatnie miesiące zapewniał, że miasto jest gotowe do realizacji inwestycji i czeka tylko na dofinansowanie z ministerstwa. Teraz natomiast mamy wrażenie, że sytuacja przedstawia się zgoła inaczej - dodaje radny.

Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc odpowiadając radnym w trakcie czwartkowych obrad powtórzył, że miasto jest przygotowane do realizacji tej inwestycji. Twierdził, że obecnie wyjaśniane są pewne wątpliwości prawne dotyczące realizacji rozbudowy Hali Legionów.

- Proszę o cierpliwość w tej sprawie, ponieważ dziś prezydent Bogdan Wenta spotyka się z wicepremierem Piotrem Glińskim, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. W trakcie tego spotkania zostaną wyjaśnione wszystkie kwestie dotyczące Hali Legionów - dodaje.

Na początku lipca, wiceminister Anna Krupka przekazała informacje o przyznaniu ponad 28 mln zł na kompleksową przebudowę Hali Legionów. Całkowity koszt inwestycji  to 56,5 mln zł. Plan modernizacji zakłada między zwiększenie maksymalnej liczby miejsc dla widzów do sześciu tysięcy. Miasto może wystąpić do resortu o przesunięcie terminu złożenia dokumentów, ale jeśli przedstawiciele ministerstwa się na to nie zgodzą, dotacja może przepaść.

Reklama