Widzialna Ręka wspiera w czasach pandemii

Data publikacji: 02.11.2020 13:00
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.11.2020. Starachowice. Wolontariusze od początku epidemii pomagają potrzebującym

02.11.2020. Starachowice. Wolontariusze od początku epidemii pomagają potrzebującym
Fot. Max Ciszek / Facebook

Wolontariusze w Starachowicach od początku epidemii pomagają potrzebującym. W mieście funkcjonuje m.in. nieformalna grupa Widzialna Ręka. Skupia kilkadziesiąt osób, które w różny sposób niosą pomoc.

Max Ciszek, jeden z najaktywniejszych członków grupy i koordynator wielu akcji zaznacza, że praca wolontariuszy skupia się na tym, co aktualnie jest najbardziej potrzebne: - Jeżeli trzeba, robimy zakupy, czy wyprowadzamy psa na spacer, ale takich telefonów mamy mniej. Ostatnio dużo naszych działań obejmuje szpital w Starachowicach, gdzie są leczone osoby z koronawirusem z całego regionu - wyjaśnia.

Tu rozpoczyna się pole do działania dla Widzialnej Ręki. Najnowsza akcja przebiega pod hasłem „Woda”. Wolontariusze zawieźli do szpitala duży transport wody mineralnej.

- Podczas pierwszej fali pandemii zrobiliśmy zrzutkę pieniędzy dla potrzebujących. Nie wszystko zostało wykorzystane wiosną, więc teraz kupiliśmy za to wodę mineralną, która trafiła do szpitala. Chętni mogą wspierać akcję Widzialnej Ręki np. poprzez zakup produktów, wpłatę finansową, czy umożliwienie transportu. Z grupą można się kontaktować za pomocą mediów społecznościowych.

Reklama