Więcej miejsc w kieleckim szpitalu dla chorych na COVID-19

Data publikacji: 04.10.2020 16:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Na zdjęciu: Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach ponownie przekształcona została w oddział, gdzie przyjmowane są osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem lub chore na COVID-19. Ma to związek z rosnącą liczbą osób zarażonych SARS-CoV-2.

Anna Mazur–Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie informuje, że dla chorych w klinice dermatologii przygotowano 15 miejsc.

- Łóżka w obrębie kliniki dermatologii, która działa w budynku przy ulicy Radiowej, czyli w tej samej lokalizacji, co klinika chorób zakaźnych są przeznaczone dla zakażonych koronawirusem. Jednak te kilkanaście miejsc, w kilka godzin po tym, gdy zostały uruchomione już w większości są zajęte - mówi rzecznik.

Jak dodaje Anna Mazur–Kałuża, tylko w ciągu kilkunastu ostatnich dni w szpitalu na Czarnowie potwierdzono zakażenie koronawirusem u około 40 pracowników lecznicy.

- Są to lekarze, pielęgniarki, pracownicy różnych klinik i oddziałów w naszym szpitalu. Oczywiście jeżeli chodzi o te przypadki zakażenia, to tu jest rotacja. Jedne osoby zdrowieją, ale niestety następne się zakażają. Też jest określona grupa pracowników, którzy muszą przebywać w kwarantannie - dodała Anna Mazur–Kałuża.  

Jak informowaliśmy, w związku z trudną sytuacją w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach lecznica kilkanaście dni temu wstrzymała przyjęcia planowe. Nie wykluczone, że gdy sytuacja będzie się pogarszać, szpital będzie wykonywał tylko operacje ratujące życie.

Reklama