Wiejskie klimaty podczas drugiego dnia zlotu fotografów

Data publikacji: 09.08.2020 07:47
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Kultura
08.08.2020. Podzamcze. Świętokrzyski Zlot Pasjonatów Fotografii i Zawodowych Fotografów. Na zdjęciu: Mariusz Łężniak - organizator zlotu

08.08.2020. Podzamcze. Świętokrzyski Zlot Pasjonatów Fotografii i Zawodowych Fotografów. Na zdjęciu: Mariusz Łężniak - organizator zlotu
Fot. Łukasz Bełdowski

Wiejskie plenery i scenki rodzajowe, które nawiązują do planów filmowych znanych produkcji np. „Chłopi” czy „Papusza” - takie atrakcje czekają na uczestników Zlotu Pasjonatów Fotografii i Zawodowych Fotografów. Dziś drugi dzień wydarzenia, które tym razem odbywa się w przestrzeni Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Pod okiem fachowców pasjonaci fotografii zdobywają cenne doświadczenie. Jest to możliwe dzięki szkoleniom, sesjom plenerowym, konsultacjom z zawodowymi fotografikami oraz spotkaniom autorskim to jedne z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów zlotu.

- Organizatorzy zapewnili nam dość ciekawy program. Mamy po cztery tury warsztatów dziennie, co przy temperaturze, która ma być na zewnątrz może być dość wyczerpujące, ale damy radę - mówi szkoleniowiec Przemysław Jakubczyk.

Mariusz Łężniak, organizator wydarzenia zaznacza, że warto pamiętać, iż oprócz doskonalenia umiejętności, ważna jest także wymiana doświadczeń. A zloty są ku temu najlepszą okazją.
Podczas szkoleń oraz sesji plenerowych w Tokarni na uwiecznionych fotografiach można będzie zobaczyć, jak żyło się w okresie międzywojennym. Jak wyglądała praca na roli, w zagrodzie, a także, czym zajmowało się mieszczaństwo.

- Odtworzymy sceny z okresu międzywojennego, będą sceny szlacheckie, mieszczańskie lub wiejskie. Ale takie, które trudno znaleźć gdzieś w sieci, internecie. Będą to sceny unikatowe, z fotografii, które są w posiadaniu tylko Muzeum Wsi Kieleckiej - mówi Mariusz Łężniak.

Kolejna odsłona wydarzenia planowana jest za rok.

Reklama