Wielka inwestycja zakończona. Kierowcy już jeżdżą nowym odcinkiem Olszewskiego [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 22.09.2020 09:55
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.09.2020. Kielce. Wiadukt na przedłużeniu ulicy Olszewskiego otwarty

22.09.2020. Kielce. Wiadukt na przedłużeniu ulicy Olszewskiego otwarty
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kierowcy od dzisiaj mogą już jeździć przedłużeniem ulicy Olszewskiego w kierunku ulicy Witosa w Kielcach. Nowa jezdnia wybudowana od podstaw ma prawie kilometr długości. Ulica biegnie na północ, dochodzi do nowego ronda, od którego skręca na wschód do skrzyżowania z Zagnańską i Witosa, które jest w trakcie przebudowy w ramach innej inwestycji.

- Po obu stronach drogi powstały chodniki i asfaltowe ścieżki rowerowe. Teren został także oświetlony. Wybudowano również odwodnienie drogi - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- W trakcie tej budowy trzeba było pokonać przeszkodę, jaką jest linia kolejowa nr 8 Kielce - Warszawa. Dlatego konieczne było wybudowanie pięcioprzęsłowego wiaduktu nad torami o długości prawie 190 metrów. To drugi co do wielkości obiekt inżynierski w Kielcach. Poza tym droga ma przekrój jednojezdniowy, a w ramach inwestycji wybudowano także obustronne chodniki i drogę dla rowerów - dodał Jarosław Skrzydło.

Kierowcy, którzy dziś jechali nowym odcinkiem drogi podkreślali, że to ważna inwestycja, ponieważ na pewno zmniejszy korki w okolicy ul. Łódzkiej.

- Przy ulicy Olszewskiego jest wiele różnych firm i natężenie ruchu na tej drodze jest duże, dlatego wybudowanie nowej drogi w kierunku ulicy Witosa i Zagnańskiej z pewnością spowoduje, że wyjazd z ulicy Olszewskiego w Łódzką nie będzie już tak zakorkowany - powiedział pan Krzysztof.

Budowa przedłużenia ulicy Olszewskiego rozpoczęła się 25 września 2018 roku. Inwestycja kosztowała 39 mln zł, z czego 85 proc. pokryła Unia Europejska z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Reklama