Wielki polski talent w PGE Vive Kielce

Data publikacji: 25.06.2020 11:19
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Michał Olejniczak

Michał Olejniczak
Fot. facebook.com/michal.olejniczak

Michał Olejniczak będzie od nowego sezonu zawodnikiem PGE Vive. 19-letni środkowy rozgrywający związał się z mistrzami Polski trzyletnią umową.

To jedna z największych nadziei polskiej piłki ręcznej. Wychowanek UKM Miś Gorzów Wielkopolski, a przez ostatnie trzy lata szczypiornista gdańskiej SMS, przebojem wdarł się do reprezentacji Polski i choć ma dopiero 19 lat na koncie ma już udział w seniorskich mistrzostwach Europy, które w styczniu tego roku odbyły się w Austrii, Szwecji i Norwegii. To pierwszy w historii zawodnik, który został powołany do reprezentacji Polski choć nie zaliczył jeszcze debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory grał bowiem w pierwszej lidze.

- Cieszę się, że największe talenty naszej piłki ręcznej będą grały w Kielcach - komentuje Bertus Servaas. - Chcemy, aby szczypiorniak w kraju rozwijał się, a obok najlepszych graczy świata młodzi Polacy nabierają umiejętności. Myślę, że przed Michałem duża przyszłość i już niedługo stanie się on bardzo ważnym zawodnikiem nie tylko naszego zespołu, ale także reprezentacji Polski - cieszy się prezes PGE Vive.

Michał Olejniczak do ekipy mistrza Polski dołączy wraz z początkiem przygotowań kielczan do nowego sezonu, czyli prawdopodobnie 23 lipca.

Reklama