Wielkie serce starachowickich motocyklistów

Data publikacji: 27.09.2020 11:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Grupa MotoStar z wizytą w Hospicjum im. ks. Michała Spopoćki w Wilnie

Grupa MotoStar z wizytą w Hospicjum im. ks. Michała Spopoćki w Wilnie
Fot. MotoStar / Facebook

Starachowicka grupa motocyklowa MotoStar prowadzi całoroczną zbiórkę środków na pomoc dla Polaków na Wschodzie. Akcja trwa od kilku lat. Kapelan grupy ksiądz Grzegorz Roszczyk mówi, że potrzeby są ogromne.

- W tym roku odwiedziliśmy hospicjum dla dorosłych i dzieci, zmagających się z chorobami nowotworowymi. W Wilnie prowadzi je siostra Michaela Rak. Zawieźliśmy pewną kwotę pieniędzy pochodzącą ze składek. Poza tym pobyliśmy kilka dni z chorymi i opiekunami, aby wesprzeć ich w codziennej pracy - mówi duchowny.

Kolejnym przystankiem na trasie motocyklistów były dwie polskie szkoły - w Starych Trokach i Popłukniach. Tam uczniowie otrzymali przybory szkolne i plecaki.

- Polskie szkoły w części finansuje państwo, ale w dużej mierze funkcjonują dzięki nauczycielom i rodzicom, którzy chcą utrzymać kontakt z rodzimym językiem i kulturą - mówi ks. Grzegorz Roszczyk.

Grupa działa pod hasłem „Motocykliści polskim dzieciom na Kresach”. W tym roku w planach są także odwiedziny Polaków na Białorusi lub w Rumunii, ale wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej. Zbiórkę można wesprzeć na profilu grupy, na Facebooku.

Tagi do tego wpisu
Reklama