Wielu zwiedzających w Pałacu Biskupów Krakowskich

Data publikacji: 14.05.2022 21:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Kultura
14.05.2022 Kielce. Muzeum Narodowe w Pałacu Biskupów Krakowskich. Noc Muzeów

14.05.2022 Kielce. Muzeum Narodowe w Pałacu Biskupów Krakowskich. Noc Muzeów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wystawę „Kobieta w czasach Wazów”, zabytki malarstwa, zabytkowe meble, starodruki, a także księgi ilustrowane ręcznie, jak również zabytki rzemiosła artystycznego to tylko niektóre eksponaty, jakie obejrzeć można podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Doktor Magdalena Śniegulska-Gomuła z Muzeum Narodowego w Kielcach przyznaje, że frekwencja jest bardzo duża. Jak mówi, pierwsi zwiedzający pojawili się na długo przed otwarciem placówki.

- Myślę, że dwuletnia przerwa w tego rodzaju imprezach spowodowała takie wzmożone zainteresowanie. Nasi goście zatęsknili za nami i pragnęli przyjść do nas i poobcować ze sztuką, z kulturą na żywo - dodała Magdalena Śniegulska-Gomuła.

Wśród zwiedzających Pałac Biskupów Krakowskich byli m.in. pani Agnieszka z mężem Waldemarem.

Jak zgodnie przyznali, to bardzo potrzebna inicjatywa. Na spokojnie, w wolny wieczór można przyjść do muzeum i nacieszyć wzrok zabytkami, a najbardziej do gustu przypadł im kuferek małżeński.

Są i takie osoby, które w tę noc odwiedzą nie tylko jedno muzeum. Wśród nich jest m.in. Marcin Chlebny.

- Razem z żoną dziś wieczorem oglądamy naszą historię i dorobek. Jesteśmy w Pałacu Biskupów Krakowskich, ale na tej placówce na pewno nie poprzestaniemy. Na pewno odwiedzimy również Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W Kielcach jest dużo muzeów, więc będziemy mieli dziś co zwiedzać - dodał Marcin Chlebny.

Swoje podwoje dla odwiedzających otworzyły dziś także n.in. Muzeum Historii Kielc, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, czy Muzeum Dialogu Kultur.

Reklama