„Wiemy, czego chcemy” - z udziałem Jarosława Kaczyńskiego odbyła się konwencja Forum Młodych PiS

Data publikacji: 24.06.2020 18:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.06.2020 Lublin. Forum Młodych PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

24.06.2020 Lublin. Forum Młodych PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego
Fot. Screen / Facebook.com/andrzejduda

Pod hasłem „Wiemy, czego chcemy” odbyła się środowa konwencja Forum Młodych PiS w Lublinie. W wydarzeniu wziął udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Młodzi debatowali przede wszystkim o równości płac kobiet i mężczyzn, ochronie środowiska i ochronie praw zwierząt. 

Jak informuje Patrycja Iwańska-Bęben, przewodnicząca świętokrzyskiego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości - spotkanie miało na celu pokazanie, że młodzi ludzie posiadają siłę przebicia i mogą skutecznie realizować ważne tematy dla opinii publicznej.

- Zarówno w obszarze ogólnopolskim, jak również w naszym województwie jesteśmy mocno wspierani przez kierownictwo partii, dlatego na konwencji pojawił się prezes Jarosław Kaczyński. Podczas spotkania młodzi działacze poruszali bardzo ważne dla nas kwestie, dotyczące ekologii, ochrony zwierząt, czy praw pracowniczych - zaznacza.

Przewodnicząca świętokrzyskiego Forum Młodych PiS podkreśla, że podczas konwencji przedstawiono bardzo ważne propozycje dotyczące nowelizacji prawa pracy, poszerzające definicję mobbingu o różnicowanie wysokości płac ze względu na płeć.

- Koleżanka z Forum Młodych, Karolina Mrozowska poruszała temat tego, że my kobiety zarabiamy mniej niż mężczyźni będący na tych samych stanowiskach. Podając przy tym przykłady, że do takich sytuacji dochodzi między innymi w urzędzie miasta w Warszawie. Było to dla nas bardzo ważne, aby zaprezentować projekt tej ustawy - podkreśla.

Patrycja Iwańska- Bęben zwraca uwagę, że podczas swojego wystąpienia prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił przede wszystkim o roli i znaczeniu wolności.

- Chciał pokazać nam młodym, jak ważną kwestię pełni wolność w naszym życiu. Skierował do nas jedno bardzo ważne zdanie, które powinniśmy zapamiętać, że „wszystko, co jest naszymi aspiracjami, planami, marzeniami - to właśnie jest wolność”. Na koniec prezes Kaczyński zachęcił i zmobilizował nas do tego, aby na finiszu kampanii jeszcze mocniej wspierać prezydenta Andrzeja Dudę - relacjonuje.

Przewodnicząca świętokrzyskiego Forum Młodych PiS podkreśla, że konwencja w Lublinie miała bardzo duży oddźwięk w mediach społecznościowych, o czym świadczy m.in. duża liczba nowych polubień strony Forum Młodych na portalu Facebook.

Reklama