Wigilia dla osób bezdomnych inna niż zwykle

Data publikacji: 24.12.2020 07:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś przed Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne nie będzie możliwe spotkanie się we wnętrzach budynku, ale osoby bezdomne otrzymają ciepły posiłek - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

- Przed Wojewódzkim Domem Kultury będzie ustawiony namiot, w którym od godziny 11.00 do 13.00 wydawane będą ciepłe posiłki. Spotkanie rozpocznie modlitwa i błogosławieństwo księdza biskupa Jana Piotrowskiego. Przygotowano tradycyjnego karpia, kapustę z grochem, surówki oraz herbatę. Posiłek będzie wydawany na wynos - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik.

- Będzie też można otrzymać skarpety w ramach akcji „Stopy ogrzane miłością”. To nasza akcja organizowana przez wolontariuszy. Tych skarpet uzbierało się kilka tysięcy, dlatego część posłaliśmy do Krakowa, do tamtejszych bezdomnych - dodał ksiądz Krzysztof Banasik. 

Organizatorami posiłku wigilijnego dla osób bezdomnych są: Caritas Diecezji Kieleckiej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Reklama