Wiosną otwarte zostanie nowoczesne przedszkole w Działoszycach

Data publikacji: 25.11.2021 11:55
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Działoszyce. Wizualizacja budynku, w którym powstanie przedszkole i żłobek

Działoszyce. Wizualizacja budynku, w którym powstanie przedszkole i żłobek
Fot. UMiG Działoszyce

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie lutego i marca w Działoszycach otwarte zostanie nowe przedszkole i żłobek.

Jak informuje burmistrz Stanisław Porada, nowy obiekt powstaje przy ulicy Krakowskiej w miejscu wyburzonego, starego 50-letniego budynku przedszkola. Jak dodaje, na razie pogoda dopisuje, jeśli nie będzie nieprzewidzianych przeszkód roboty budowlane powinny zakończyć się zgodnie z założeniami, a więc z końcem obecnego lub początkiem nowego roku.

- Prace przebiegają sprawnie, zgodnie z harmonogramem, a to, znak, że być może na przełomie lutego i marca przyszłego roku nastąpi wielkie otwarcie, a nowa placówka przyjmie pierwsze dzieci - dodaje.

Jak dodaje, powierzchnia użytkowa całego budynku wynosić będzie ok. 440 m2.  Będą tam dwie sale dla przedszkola oraz jedna sala dla żłobka, a także kuchnia i zaplecze.

- Ze żłobka będzie mogło korzystać 24 dzieci w wieku do lat 3, zaś w przedszkolu znajdzie się miejsce dla 50 przedszkolaków od 3 do 6 lat. Na zewnątrz budynku powstanie plac zabaw z pełnym wyposażeniem.

Budynek będzie ogrzewany pompą ciepła. Zamontowane zostaną także panele fotowoltaiczne. Będzie to obiekt przyjazny maluchom i przystosowany do potrzeb także dzieci niepełnosprawnych.

W sumie inwestycja kosztuje ok. 3 mln zł.

Przypomnijmy, że na ten cel gmina Działoszyce pozyskała dwa dofinansowania. Pierwsze w kwocie 1 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 712 tys. z programu Maluch+. Pozostałe to środki własne gminy.

Wykonawcą jest firmą TIGMA-BUD Sp. z.o.o.

Jak informowało Radio Kielce, na czas budowy nowej siedziby maluchy znalazły miejsce w szkole podstawowej, której część dzięki środkom unijnym przystosowano na Przedszkole Marzeń.

Reklama