Wirtualna Noc Bibliotek. Placówki bez tajemnic dla czytelników

Data publikacji: 10.10.2020 16:51
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pod hasłem „Klimat na czytanie” odbędzie się dziś Wirtualna Noc Bibliotek. W wydarzenie włącza się m.in. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. W jego ramach będzie można zobaczyć te miejsca placówki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników.

Od środka zaprezentowane zostaną: Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz oraz Dział Digitalizacji i Zbiorów Cyfrowych, a ich kierowniczki wirtualnie otworzą swoje drzwi i opowiedzą o tym, co robią dla czytelników. Wszystkie filmy zamieszczone zostaną na kanele YouTube WBP. Pierwszy już o 19.15. Kolejne o 20.15 i 21.15.

Z kolei dla dzieci placówka ma wyjątkową bajkę, którą również będzie można znaleźć na kanale YouTube o godzinie 18.45. Specjalnie dla najmłodszych czytelników przygotowano nagranie „Bajki przy zgaszonym świetle” ze zbioru opowiadań Anny Mikity pt. „Bajki w zielonych sukienkach”. Będzie to wyjątkowa prezentacja, ponieważ połączone zostało czytanie na głosy z animacją komputerową ilustrującą treść bajki.

Do wzięcia udziału w Wirtualnej Nocy Bibliotek 2020 zachęca także Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach. „Poczytalnia Na DVoRcu” zamieni się w wirtualną krainę zagadek, krzyżówek i zadań plastycznych, które nie pozwolą uczestnikom tej nocy zmrużyć oka. Na profilach Facebookowych „Poczytalni Na DVoRcu” i Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawiać się będą różnego rodzaju łamigłówki, które można będzie wykonać w domu. Wystarczy mieć pod ręką niezbędne przybory do pisania, rysowania, klejenia, wycinania itp. Na zwycięzców zagadek czekają nagrody. Start o godzinie 17.00.

Reklama