Wisła Kraków - Korona. Mecz o szacunek kibiców

Data publikacji: 10.07.2020 06:24
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
14.09.2019 Kielce. Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków

14.09.2019 Kielce. Mecz Korona Kielce - Wisła Kraków
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W 35. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.00 i będzie w całości transmitowane na naszej antenie. Relację będzie można śledzić również na radiokielce.pl. Sytuacja w grupie spadkowej jest już jasna - ekstraklasę opuszczają Arka Gdynia, Korona i ŁKS Łódź.

- Będziemy starali się dać szansę gry młodym zawodnikom oraz szukać rozwiązań pod przyszły sezon. Dla mnie natomiast bardzo istotne jest, aby Korona prezentowała się jak najlepiej, bez względu kto pojawi się na boisku. Wiadomo, że w tym momencie jest to niesamowicie utrudnione, ponieważ większość piłkarzy odejdzie z drużyny, a pozostałych graczy nie mamy aż tylu, żeby można było potraktować te mecze jako budowę pod przyszły sezon. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy - mówił na konferencji prasowej trener Maciej Bartoszek.

W tym sezonie piłkarze Korony mają niekorzystny bilans z „Białą Gwiazdą”. Na Suzuki Arenie był remis 1:1, a pod Wawelem gospodarze wygrali 2:0.

- Dla kibiców są to w pewien sposób derby, stąd mam nadzieję, że nie trzeba tego dodatkowo nakreślać w szatni. Wiadomo, jaki to jest ciężar gatunkowy dla kibiców. Mimo to, że sportowo ten sezon trzeba nazwać porażką i jest już rozstrzygnięty, to trzeba wykrzesać z siebie dodatkową motywację, podejść w pełni profesjonalnie do końca tych rozgrywek. Niestety nie udało się zrealizować celu, jakim było utrzymanie w ekstraklasie, ale zostały nam trzy mecze i nie można przejść obok nich obojętnie. Do końca trzeba pokazywać w tej żółto-czerwonej koszulce charakter i mam nadzieję, że tak to będzie wyglądało - powiedział pomocnik Korony Jakub Żubrowski.

Do kadry meczowej kielczan wraca Marcin Cebula, który odcierpiał karencję za czerwoną kartkę. Obejrzał ją w pierwszym spotkaniu rundy finałowej przeciwko Górnikowi Zabrze za ostre spięcie z Alassaną Mannehem. Komisja Dyscyplinarna PZPN zawiesiła obu piłkarzy na trzy spotkania, a więc Cebula nie zagrał z Rakowem Częstochowa, Zagłębiem Lubin i Arką Gdynia.

Mecz Wisła Kraków – Korona w 35. kolejce PKO Ekstraklasy w sobotę o godzinie 20.00. Transmisja spotkania na antenie Radia Kielce, a relacja tekstowa na naszej stronie internetowej.

Reklama