Wiślica centrum sportów wodnych?

Data publikacji: 19.02.2021 15:35
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2021. Wiślica. Tereny i obiekty nad Nidą

19.02.2021. Wiślica. Tereny i obiekty nad Nidą
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Samorząd Wiślicy chce, by oprócz historii, wyróżnikiem miasta był sport. Ma temu służyć modernizacja terenu przyległego do Nidy. Inwestycje mają przede wszystkim pozwolić na rozwój turystyki wodnej i zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców. Mają też dać impuls do rozwoju działalności gospodarczej: małej gastronomii i handlu.

Jak mówi burmistrz Jarosław Jaworski, w ostatnim czasie udało się pozyskać teren i dwa budynki z lat 70. po dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Nidą, które należały do zakładu energetycznego. Jeszcze w tym roku zostanie tam utworzony nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy.

- W minionym roku radni nadali drodze, która prowadzi do terenów nad Nidą nazwę ulicy Sportowej. Kolejnym krokiem będzie termomodernizacja kupionych budynków wraz z montażem paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Zostały zlecone już prace projektowe, posiadamy również zabezpieczone na ten cel stosowne pieniądze - wyjaśnia burmistrz.

Na parterze jednego z odnowionych budynków będzie się znajdować siedziba MOSiR. Zostanie urządzone pole biwakowe wraz z parkingiem i chodnikami, siłownia plenerowa. Ponadto powstanie oświetlenie uliczne i monitoring.

- Zostanie zamontowana również druga przystań kajakowa i pomost. Równie ważnym zadaniem będzie modernizacja stadionu oraz budynku klubu sportowego „Gród Wiślica”, które wymagają pilnej interwencji technicznej - dodaje burmistrz.

Zarówno płyta boiska, zaplecze piłkarskie, jak i trybuny z lat 70. wymagają przebudowy i dostosowania ich do dzisiejszych wymogów. W sąsiedztwie kupionych przez gminę terenów, samorząd otrzymał nieodpłatnie od spółdzielni mieszkaniowej Hutnik z Nowej Huty działkę o podobnych wymiarach, również ogrodzoną. Tam zostaną postawione domki letniskowe. Pierwszą inwestycją, która została przeprowadzona w bezpośrednim sąsiedztwie tych obiektów było urządzenie plaży z parasolami, montaż przystani kajakowej na Nidzie, zakup kajaków z kamizelkami ratunkowymi.

Remont budynków i przyległych terenów będzie odbywał się w ramach projektu rewitalizacji Wiślicy. Natomiast jeśli chodzi o modernizację obiektów sportowych, gmina będzie się starała zdobyć pieniądze z Ministerstwa Sportu.

Tagi do tego wpisu
Reklama