Wizyta marszałek Witek w regionie jest ważna dla przebiegu wyborów prezydenckich [KOMENTARZE]

Data publikacji: 01.07.2020 17:06
Autor: Monika Miller , Marta Gajda , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07.2020 Kielce. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z kielczanami

01.07.2020 Kielce. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z kielczanami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To ważna wizyta, ważne spotkania, które mogą mieć wpływ na decyzję mieszkańców Świętokrzyskiego o tym, by głosować na Andrzeja Dudę - komentują zgodnie świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości, spotkania Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z mieszkańcami regionu.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że wizyta marszałek Elżbiety Witek w regionie jest bardzo ważna dla przebiegu wyborów prezydenckich.

- To druga osoba w państwie i cieszymy się, że razem z nami wspiera kampanię oraz prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział.

- To dzisiejsze przesłanie, które zostało skierowane do mieszkańców regionu, trafiło do zebranych. Sądzę, że w niedzielę 12 lipca wynik, który padł w I turze zdołamy poprawić. Bardzo nam na tym zależy, bo stawka tej kampanii jest bardzo wysoka. Gra idzie o Polskę i sądzę, że świętokrzyskie stanie na wysokości zadania - dodał parlamentarzysta.

- Wybór Andrzeja Dudy to kontynuacja dobrej, aktywnej polityki - mówiła wiceminister sportu Anna Krupka. Podkreślała, że to kontynuacja programów społecznych, ale też wielkich inwestycji. Akcentowała także to, że Andrzej Duda priorytetem uczynił polskie rodziny, których w swojej dalszej prezydenturze będzie bronił, podobnie jak bronił będzie tradycyjnych konserwatywnych wartości.

- Z dzisiejszego spotkania z Marszałek Sejmu, szczególnie zaakcentowałbym to, że Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków i polskich spraw. Stara się dostrzegać potrzeby nie tylko mieszkańców wielkich miast, ale także tych mniejszych, średnich oraz małych wiosek. We współpracy z prezydentem udaje nam się realizować plany, marzenia oraz oczekiwania wszystkich Polaków - powiedział Andrzej Kryj. 

Poseł Marek Kwitek zaznaczył, że wizyta Marszałek Sejmu w regionie to wielkie wyróżnienie dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. To - jak dodaje - ważne, że przyjeżdża i wspiera prezydenta.

- My jako mieszkańcy zrobiliśmy dużo, ale możemy jeszcze więcej. Dlatego zachęcam do głosowania na Andrzeja Dudę. Jeszcze są osoby, które mogą to uczynić. Andrzej Duda zasługuje na to. To najlepszy prezydent na trudne czasy. Kwestie gospodarcze, społeczne, małych miast czy wsi są mu bliskie. Andrzej Duda musi wygrać, a my musimy mu w tym pomóc - dodaje.

Poseł Michał Cieślak podczas wizyty Marszałek Sejmu zauważył duży entuzjazm mieszańców. Jak mówi, Elżbieta Witek rozmawia z mieszkańcami, wsłuchuje się w ich głos, wspólnie wymieniają poglądy.

- To bardzo ważne spotkanie. Wizyta drugiej osoby w państwie. To historyczne chwile dla naszych miejscowości powiatowych i gminnych, szczególnie dla Wiślicy, gdzie marszałek jest po raz pierwszy - dodaje.

Poseł Mariusz Gosek zwrócił uwagę na to, że Elżbieta Witek podczas swojego wystąpienia mówiła o konkretnym programie dla Polski i regionu świętokrzyskiego.

- Po jednej stronie mamy prezydenta wiarygodnego, który zrealizował postulaty, co w polityce nie zawsze bywa oczywiste i jest nową praktyką. Z drugiej strony mamy kandydata, który jeszcze do niedawna miał do powiedzenia kilka zdań, jeśli chodzi o program wyborczy - mówił poseł.

- Spotkania marszałek Elżbiety Witek z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego były bardzo owocne - przyznaje poseł PiS Agata Wojtyszek.

- Zgromadziło się na nich wiele osób, które dziękowały za programy społeczne i za to, co prezydent Andrzej Duda razem z rządem Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy zrobił. Marszałek mówiła także o tych miliardach złotych, które przez ostatnie 5 lat wpłynęły do naszego województwa m.in. na programy 500+ - powiedziała parlamentarzystka.

Wojewoda Zbigniew Koniusz zauważył, że marszałek zrobiła przegląd dokonań panującego prezydenta w pigułce.

- One są imponujące. To, co wymieniła Elżbieta Witek to skrót skrótów tego, co zrobił dotychczas Andrzej Duda. My o tym wiemy. Świętokrzyskiego nie trzeba przekonywać. Musimy tylko przekonać do pójścia do lokali wyborczych tych, którzy w niedzielę wolą wypić kawę - żartował wojewoda.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa powiedział, że przesłanie Elżbiety Witek trafiło do wszystkich i było jednoznaczne.

- Musimy iść do tych wyborów i zagłosować na prezydenta Andrzeja Dudę, bo jest on gwarancją wolności, którą w ostatnich 30 latach wywalczyliśmy - podkreślał marszałek.

Senator Krzysztof Słoń powiedział, że marszałek Elżbieta Witek to osoba kompetentna, która dobrze wie, jak ważna jest dobra współpraca parlamentu z prezydentem.

- Jest to potrzebne, by można było wprowadzać w życie potrzebne Polakom ustawy. Pani marszałek przekonuje tych, którzy jeszcze są nieprzekonani, bo wie, jak duże znaczenie ma prezydent. Ten musi być prezydentem polskich spraw - komentował.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa podkreślał, że Elżbieta Witek to druga osoba w państwie i obecność takiego reprezentanta służy podgrzaniu dobrych nastrojów wyborców.

- Myślę, że ta wizyta w Kielcach i regionie utwierdzi w przekonaniu tych, którzy w pierwszej turze głosowali na Andrzeja Dudę. Ci, którzy do tej pory byli nieprzekonani sądzę, że zrozumieją, iż to jedyny słuszny wybór. Dzisiaj bitwa idzie o Polskę, dlatego prezydent musi ją wygrać, by zachować dobrą ścieżkę rozwoju - stwierdził Andrzej Pruś.

Reklama