Wkrótce pielgrzymka rodzin rolniczych. Trwają zapisy

Data publikacji: 19.06.2021 08:17
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jacek Toś - dyrektor oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach

Na zdjęciu: Jacek Toś - dyrektor oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Rodziny rolnicze mogą wybrać się na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Kielcach rozpoczął zapisy chętnych. Rolnicy od lat przybywają w to miejsce, by przez wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli prosić o potrzebne łaski.

Jacek Toś, dyrektor oddziału terenowego KOWR w Kielcach zachęca, aby wybrać się do sanktuarium wspólnie i podładować swoje wewnętrzne akumulatory.

- Praca w rolnictwie jest bardzo trudna, wymaga stałego zaangażowania, do tego mamy trudny czas pandemii, to wszystko potęguje potrzebę wzmocnienia się i wyciszenia - dodaje.

Pielgrzymka odbędzie się 26 czerwca, jest bezpłatna, na miejscu przewidziano obiad. Wyjazd z Kielc odbędzie się o godzinie 6.00. Autokar pojedzie przez Sandomierz, skąd zabierze pątników o godzinie 7.30. W Strachocinie msza św. na Bobolówce rozpocznie się o godzinie 13.00. Potem przewidziane jest spotkanie okolicznościowe, wystąpienia zaproszonych gości oraz koncert kapel ludowych.

W planach jest wyjazd jednym autokarem. Jeśli będzie większe zainteresowanie, to zostanie zorganizowany drugi autobus. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie w oddziale terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach pod numerem: 41 343 31 90.

Reklama